ФОП – платити доведеться навіть за відсутності прибутку

Опубликовано: 11.01.2017

Як відомо, 27 грудня минулого року Президентом України затверджено зміни до закону (законопроект №5130) щодо роботи фізичних осіб-підприємців (ФОП), згідно з яким передбачена обов’язкова сплата єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

У зв’язку зі збільшенням розміру мінімальної зарплати – з 1600 грн до 3200 грн., зросли і соціальні стандарти, штрафи та податки, які прив’язані до мінімальної зарплати.

Зокрема, другій та третій групам ФОП доведеться сплачувати вдвічі вищий єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Якщо раніше він становив 352 грн. на місяць, то з 1 січня 2017 року ця сума зросте до 704 грн. (22% від мінімальної зарплати).

Звертаємо увагу, що ЄСВ стягується, навіть за умови якщо підприємець або самозайнята особа не отримує прибутку від своєї діяльності.

Природньо, що в такій ситуації фахівці K.A.C. Group рекомендують фізичним особам закривати так звані «сплячі» ФОП.

Нарахування податків, так само як і діяльність ФОП, припиняється з моменту подання офіційної заяви про ліквідацію. Але радимо оперативно привести до ладу всю документацію і сплатити всі нараховані податки, так як орган ДФС може призначити та провести документальну перевірку вашого ФОП за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим Кодексом України (до 3-х років). Така перевірка не є обов’язковою, але якщо підприємець декларував доходи протягом останніх 3-х років, її, як правило, проводять.

Штрафи за несплату податків ніхто не відміняв – нагадуємо, що з 1 січня 2017 року Міністерство юстиції запустило реєстр боржників, щодо яких відкрито виконавче провадження. Це означає, що до офіційного зняття з обліку вашого ФОП в органах Державної Фіскальної Служби можете мати труднощі щодо здійснення серйозних фінансові операцій чи господарської діяльності з ціллю отримання доходів.

Є ще один фінансовий аргумент для прийняття рішення припинити діяльність «непрацюючого» ФОП – це місце реєстрації. При веденні господарської діяльності пільга для фізичних осіб на житлове приміщення (об’єкт оподаткування до 60 кв.м.) не застосовується.

За детальними роз’ясненнями та допомогою щодо припинення діяльності ФОП чи інших юридичних питань звертайтесь до Адвокатської Компанії «ПРАЙМ» (K.A.C. Group):

вул. Юрківська, 28, офіс 3
м. Київ, 04080
+38 044 502 8228 | +38 044 230 21 67
pravo@kac.relc.com
law-prime.com.ua
skype: lawprime

Щодо аудиторських послуг, оподаткування та бухгалтерського обліку звертайтесь за адресою:

бульвар Лесі Українки 7Б, секція Д, поверх 14, офіс 33
м. Київ, 01133
+38 044 569 1060
+38 044 569 1061
info@kac.com.ua
www.kac.com.ua

Будьте в курсе свежих новостей и событий!    Позвонить Отправить Email