Європейський парламент пропонує реформи у сфері відшкодування податку біля джерела

опубліковано: 11.02.2022

Депутати Європарламенту ухвалили рекомендації, спрямовані на те, щоб режими стягнення податків не сприяли ухиленню від сплати податків. У резолюції, прийнятій Комітетом з економічних та валютних питань 25 січня, зазначається, що система утримання податків між державами-членами залишається фрагментованою з погляду ставок та процедури звільнення від сплати, що створює юридичні лазівки. Комітет також зазначає, що чинна система використовується для переміщення прибутку, дозволяє проводити агресивне податкове планування та породжує небажаний ефект подвійного оподаткування, а також бар’єри для транскордонних інвестицій на єдиному ринку. Таким чином, цей фіскальний аспект вимагає подальшої уваги та розробки законодавчої бази.

Ключові пункти резолюції полягають у наступному:

– Європейську комісію повторно запитують сформулювати законодавчу пропозицію щодо утриманого податку в масштабах ЄС, щоб гарантувати, що платежі, зроблені в межах Союзу, оподатковуються хоча б один раз перед його виходом із нього. До тексту резолюції також включено положення про можливу мінімальну ефективну податкову ставку.

– Комісію та держави-члени просять встановити загальну систему оподаткування у джерела, що спростить роботу інвесторів та забезпечить, щоб усі виплати дивідендів, відсотків, приросту капіталу, роялті, платежів за професійні послуги та відповідних платежів за контрактами, здійснені в ЄС, оподатковувалися за ефективною податковою ставкою.

– Співпраця та взаємодопомога між податковими органами, органами нагляду за фінансовими ринками та правоохоронними органами щодо виявлення та переслідування схем відшкодування податку у джерела мають заохочуватися.

– Обсяг обов’язкового обміну інформацією про приріст капіталу, включаючи надання дивідендів та повернення податку на приріст капіталу, має бути розширено.

– Існує потреба у стандартизованій процедурі відшкодування податку у джерела по всьому ЄС, що буде важливим для роздрібних інвесторів.

 

Прес-реліз Комітету

Читайте далі:

Європейська комісія розпочинає консультації з ініціативи «ПДВ у цифрову епоху»

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email