ОЕСР опублікувала огляд останніх змін у реалізації обміну податковою інформацією у понад 100 юрисдикціях

опубліковано: 29.10.2021

18 жовтня ОЕСР опублікувала документ «Звітність по країнах – компіляція звітів експерної оцінки за 2021 рік». У цьому звіті представлено поточний стан справ у сфері реалізації Мінімального стандарту Дії 13 проекту ОЕСР/G20 «Розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS)» під керівництвом Інклюзивної групи з BEPS.

Дія 13 закликає юрисдикції зробити свій внесок у досягнення податкової прозорості, запросивши у груп найбільших багатонаціональних підприємств (БНП) інформацію про розподіл їх доходів, сплачені ними податки та місцезнаходження економічної діяльності. Такий крок спростить завдання оцінки ризиків податковим органам.

Попередні огляди Мінімального стандарту Дії 13 у 2017, 2018, 2019 та 2020 роках охоплювали три ключові області: внутрішня правова та адміністративна база, структура обміну інформацією, а також конфіденційність та належне використання звітності по країнах. Ця остання версія 2021 року відображає результати четвертого огляду, де всі аспекти реалізації були розглянуті в єдиній публікації.

Було проведено перевірку 132 членів Інклюзивної групи ОЕСР/G20 щодо BEPS, які надали інформацію про впровадження ними звітності по країнах та/або працювали над розробкою відповідного національного законодавства. Для кожної включеної до документу юрисдикції містяться дані про вжиті внутрішні правові та адміністративні заходи та укладені угоди для забезпечення безпечного та конфіденційного обміну податковою інформацією, а також рекомендації щодо подальшого вдосконалення у цій сфері.

Основні висновки звіту

  • Понад 100 юрисдикцій розробили національну правову базу для звітності по країнах. Деякі з них сформулювали остаточне законодавство, яке було схвалено і в даний час очікує на публікацію. 33 юрисдикції отримали загальну рекомендацію щодо запровадження або доопрацювання правових чи адміністративних положень стосовно звітності по країнах.
  • 89 юрисдикцій пройшли оцінку конфіденційності податкової звітності Глобальним форумом з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей (Глобальний форум) та не отримали планів дій щодо її покращення. У 10 юрисдикціях нині працюють над реалізацією цього плану дій.
  • 84 юрисдикції надали докладну інформацію, яка дозволяє Інклюзивній групі отримати чітку картину ступеня впровадження стандарту у цих юрисдикціях.

Деякі члени не включені до звіту, оскільки вони приєдналися до Інклюзивної групи після 1 грудня 2020 року (коли було вже надто пізно включати їх до поточного звіту експертної оцінки) або виявили бажання вийти з процесу експертної оцінки. До таких членів належать Албанія, Білорусь, Буркіна-Фасо, Острови Кука, Чорногорія, Сент-Кітс та Невіс, Самоа та Того. Інклюзивна група очікує, що юрисдикції, що вийшли з процесу оцінки, нададуть докази того, що вони здатні реалізувати стандарт Дії 13 в майбутньому.

Процес та рекомендації щодо звітності по країнах для України

Загалом Україна дотримується стандарту Дії 13 BEPS, але вона отримала рекомендації включити такі деталі до національної нормативно-правової бази:

  • Закінчення першого звітного року: 1 січня 2021 р. або пізніше.
  • Поріг виторгу консолідованої групи МНП: 750 мільйонів євро.
  • Термін подання звітності: 12 місяців після закінчення звітного фінансового року.
  • Подання звітності до місцевих органів має відповідати положенням Дії 13.
  • Дозвіл на реєстрацію довіреної материнської компанії.
  • Перший огляд внутрішньої правової бази: у 2020/2021 рр.

З часу експертної оцінки 2017/2018 рр., Україна не сформулювала чітку процедуру для забезпечення належного використання звітів по країнах, тому рекомендується докладно опрацювати її до того, як країна розпочне процес обміну податковою інформацією. Також рекомендується укласти угоди з юрисдикціями Інклюзивної групи, які відповідають вимогам звітності щодо країн та з якими Україна має чинний договір про міжнародний обмін податковою інформацією.

Джерело

Читайте далі:

Оновлено перелік юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС в податкових цілях

Останні тенденції розвитку пільгових податкових режимів

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email