Зміни, внесені до законодавства у сфері гуманітарної допомоги

опубліковано: 13.04.2022

До уваги волонтерів, благодійних та громадських організацій, що надають гуманітарну допомогу українським військовим, добровольцям та територіальній обороні.

Починаючи з 26.03.2022, волонтерам, активістам та громадським організаціям, що опікуються матеріально-технічним забезпеченням наших захисників, стало значно легше завозити в Україну бронежилети, каски та інше спорядження для військових.

Зокрема, Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 362 Уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2022 р. № 174 «Про деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» і прирівняв каски та бронежилети до гуманітарної допомоги, чим спростив порядок їх завезення на митну територію України.

Так, на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України спеціальних засобів індивідуального захисту (каски, підшоломи, амортизатори),бронежилети, тканини (матеріали) для виготовлення бронежилетів) здійснюється шляхом подання декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар. Форму декларації (додаток № 1 Постанови № 174) можливо завантажити за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/174-2022-%D0%BF#n14.

Ці товари  визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.

Важливі зміни відбулися й стосовно інших засобів, яких гостро потребують наші військові.

Починаючи з 26.03.2022, пластини для бронежилетів, переносні радіостанції нецивільного призначення, безпілотні літальні апарати (квадрокоптери) нецивільного призначення, біноклі, монокуляри та інші оптичні труби, магніфери (збільшувачі) нецивільного призначення, коліматорні приціли, оптичні приціли нецивільного призначення, тепловізори, прилади нічного бачення потребують для ввезення лише гарантійний лист кінцевого користувача (додаток № 3 Постанови № 174).

Зазначений лист оформлюється кінцевим користувачем товарів гуманітарної допомоги, яким є орган військового управління, визначений Міністерством оборони, правоохоронний орган, інше військове формування, утворене відповідно до закону, або інший суб’єкт, що здійснює боротьбу з тероризмом відповідно до закону, та засвідчується його печаткою.

Принагідно зауважимо, що отримувач такої гуманітарної допомоги (кінцевий користувач) зобов’язаний не пізніше трьох днів з дня отримання товарів проінформувати Державну службу експортного контролю про її отримання (із зазначенням найменування та кількості фактично отриманих товарів) з надісланням засвідченої копії раніше оформленого гарантійного листа. Інформування може здійснюватися електронним способом через засвідчення електронним цифровим підписом.

Отже, спрощення бюрократичних перепон і прирівняння касок та бронежилетів до гуманітарної допомоги надасть ще більшої вмотивованості волонтерам та нашим закордонним партнерам для допомоги українським воїнам.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email