- 27.06.2022Розмитнення імпортних автомобілів під час воєнного стану
- 27.06.2022Порядок отримання сертифіката Торгово-промислової палати щодо форс-мажорних обставин
- 14.06.2022Запровадження прогресивної шкали оподаткування заробітної плати (законопроект № 7406)
- 06.06.2022Судова практика у справах про відмову у реєстрації податкових накладних
- 27.05.2022Правила оподаткування дивідендів
Три кроки до обрію
Гроші — це кров економіки, отже, для її розвитку вони мають перетікати вільно, без перешкод. А офшор порівнюють із мастильним матеріалом світової еко номіки, без якого прогрес зупиниться, адже через офшори проходять величезні інвестиції, товарні потоки й навіть ідеї.
Що таке компанія з низькоподаткової юрисдикції в розрізі міжнародного бізнесу? Це інструмент для узгодження різних правових систем, захисту активів, вигід ної торгівлі товарами й послугами, також це можливість отримати доступ до нових ринків. Однак слід пам’ятати: офшор ви магає обслуговування і вкладень. І якщо використовувати його нерозумно, тоді замість прибутку, захисту активів й оп тимізації податків отримаємо лише втрати. Тож ефективною буде така нерезидентна компанія, що створена не заради оптимізації податкового навантаження самого по собі, а слугує розвитку того чи того бізнес напряму й зареєстрована з повним до триманням українського та міжнародного права. Крім цього, необхідною складовою цього процесу є виконання трьох обов’яз кових кроків, які унеможливлять необґрунтовані претензії з боку фіскальних служб будь‑якого рівня й підпорядкування. Мова йде про позначення бенефіціара нерезидентної компанії, походження активів і курсування грошових потоків.
«ГРОШІ — ЦЕ КРОВ ЕКОНОМІКИ, ВОНИ МАЮТЬ ПЕРЕТІКАТИ ВІЛЬНО»
ПОЗНАЧЕННЯ БЕНЕФІЦІАРА
Розкриття бенефіціарів сьогодні стає обов’язковою умовою для світового біз несу й в Україні зокрема. Послідовне по силювання вітчизняного законодавства частині розкриття кінцевих бенефі ціарів певною мірою утруднює створення та функціонування офшорної компанії, але не унеможливлює.
Для керування бізнес‑структурами низькоподатковій зоні існує так званий номінальний сервіс — директором чи акціонером такої компанії призначається певна фізична чи юридична особа. Такою особою можуть бути навіть родичі, але в будь‑якому разі потрібно дотриму ватися головного принципу: компанія до кінцевого бенефіціара має виступати як комерційний партнер і ні у якому разі — як інструмент для мінімізації податків.
ПОХОДЖЕННЯ АКТИВІВ
Захист активів — одна з потреб, якою керуються бізнесмени, створюючи нерезидентну компанію з офшорним рахун ком. Однак не секрет, що власниками компаній стають у різні способи, серед яких не всі, як то кажуть, однаково кори сні. Ось чому насамперед дуже важли во чітко структурувати активи компанії, їх зв’язок між собою та відношення до бенефіціара. І тут знов‑таки варто ско ристатися допомогою кваліфікованих аудиторів, які зроблять це з урахуванням усіх тонкощів українського та міжнарод ного права.
КУРСУВАННЯ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ
Курсування грошових потоків між он шорною й офшорною компаніями від самого початку їх створення — важливий момент роботи з іноземним рахунком. Це потребує стільки самоуваги й розуміння, як, власне, й функціонування самих компаній. До того ж потрібно враховувати особливості тієї чи тієї офшорної чи низькоподаткової зони. Комплексний аудит фінансової діяльності компаній кваліфікованими спеціалістами дозволить знайти потенційно проблемні зони та ліквідувати їх задля вибудовування чіткої структури фінансових відносин між двома ком паніями й урахувати податкові ставки в країнах, де їх зареєстровано.
Кожен із наведених напрямів потре бує скрупульозного аналізу, а разом вони — комплексного підходу. Кожний випадок має п’ять‑шість рішень, але ж головне полягає в тому, щоб знайти та реалізувати такі з них, які б кореспон дувалися між собою. Це таке собі логі стичне завдання, і саме на їх реалізації спеціалізується компанія K.A.C. Group. Кожна компанія, кожна ситуація — ін дивідуальні, що зумовлює пошук від повідного підходу.