ДПС України звітує про свою роботу з імплементації Плану BEPS та правил GAAR

опубліковано: 25.05.2023

Державна податкова служба України оприлюднила статистику роботи в галузі протидії шкідливим схемам міжнародного податкового планування, що використовуються з метою розмивання бази оподаткування та виведення коштів за кордон, починаючи з 2015 року.

Як повідомляє прес-служба ДПС, орган об’єднує інструменти контролю за трансфертним ціноутворенням, виплатою пасивних доходів, діяльністю нерезидентів та контрольованих іноземних компаній – кроки, необхідні для регуляції податкового поля держави.

Певні підсумки на даний момент Служба повідомила в цифрах:

1) В 2015-2023 рр. 1052 суб’єкта господарювання подали уточнюючі декларації та збільшили об’єкт оподаткування на 32,1 млрд грн, що привело до нарахування 2,8 млрд грн податку на прибуток підприємств та зменшення збитків на 11,7 млрд гривень.

2) За цей період проведено 102 документальні перевірки з питань відповідності принципу «витягнутої руки», за результатами яких донараховано 1,7 млрд грн податку на прибуток та зменшено збитки на 7,5 млрд гривень. До бюджету, враховуючи оскарження податкових повідомлень-рішень, надійшло 440 млн грн податку на прибуток, узгоджені збитки за актами склали 3,7 млрд гривень.

3) Встановлено більше 1205 фактів порушення платниками податків вимог податкового законодавства щодо своєчасності та повноти декларування контрольованих операцій, подання документації з трансферного ціноутворення та застосовано штрафні санкції на 320 млн гривень.

4) Завдяки внесенню змін до Податкового кодексу України в частині розширення поняття «дивідендів», які почали діяти з 1 січня 2021 року, платниками податків додатково сплачено до бюджету 287 млн грн податку з доходів нерезидентів («конструктивні дивіденди»).

5) З 2021 року по теперішній час донараховано податок з доходів нерезидентів на суму 5,8 млрд гривень. Донарахування постійним представництвам нерезидентів склали 40,8 млн гривень.

6) Загалом з моменту впровадження податкового контролю за напрямом трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування до бюджету додатково надійшло 3,7 млрд грн та зменшено збитки на 15,4 млрд гривень.

7) З початку 2022 року ДПС отримала 6134 повідомлення про набуття у власність, реєстрацію та продаж/ліквідацію іноземної контрольованої компанії або утворення без статусу юридичної особи.

У прес-релізі зазначено й інші напрямки роботи. Разом з Міністерством фінансів України ДПС працює над удосконаленням конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, переглядає ставки оподаткування пасивних доходів нерезидентів. Так, зросли ставки оподаткування з 0 до 5 відсотків відповідно до конвенцій з Нідерландами, Австрією та Швейцарією.

У 2022 році ДПС як компетентний орган України приєдналася до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн (CbC). Наразі вона зосереджує зусилля на запуску автоматизованої системи обміну звітами у розрізі країн міжнародної групи компаній. В рамках впровадження CbC на законодавчому рівні, ДПС взяла участь у розробці Закону України № 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки».

Прес-реліз ДПС

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email