Відкриття рахунків в іноземних банках

Банківські рахунки за кордоном

В період активного впровадження планів BEPS, MLI і Compliance, тобто міжнародних правил щодо виявлення і боротьби з «розмиванням податкової бази» та вимог до прив’язки місця знаходження фінансових інструментів до локального бізнес-середовища, часи «експортних посередників» з Гонконгу з рахунком в ризькому банку і поставками з Одеси до Єгипту пройшли. Зарубіжні банки навіть не розглядають такі історії.

K.A.C. Group пропонує такі варіанти відкриття банківських рахунків:

Рахунки в банках тих країн, коли бізнес-інтереси компанії можна співвіднести з їхньою територією

Наприклад: вони знаходяться на шляху експортного транспортування українських товарів до кінцевих постачальників. А саме: Північна Європа – Естонія, Центральна Європа – Польща, Центральна і Південна Європа – Угорщина, Африка та Азія – Туреччина. При виконанні оптимальних вимог до Compliance і необхідному документообігу, що підтверджує транспортування вантажу через ці країни, місцеві банки відкривають рахунки таким компаніям, навіть якщо вони з іншої юрисдикції.

Банки в країнах, в яких немає жорстких вимог до Compliance

Такі банки мають свої спеціальні вимоги до клієнтів. Наприклад: в Швейцарії і Мальті обов’язково передбачається розміщення клієнтом обумовленої суми на депозиті, або участь в інвестиційних портфелях, запропонованих банком. В Англії обов’язкова умова – керуючий рахунком повинен бути англійським резидентом (ми надаємо таку послугу).

Нова пропозиція: K.A.C. Group відкриває банківські рахунки компаніям міжнародного бізнесу без обов’язкових умов до Compliance (!) В банках Білорусі. Обов’язкова тільки процедура due diligance. До цього варіанту вже вдаються колишні клієнти «впавших» прибалтійських банків, а також клієнти з банків, де їх попросили закрити рахунки через невідповідність Compliance.

Платіжні банківські системи

Це фінансові установи з обмеженою банківською ліцензією (без можливості розміщувати депозити і видавати кредити), але процедура перевірки клієнта на due diligence як в банку. До речі вартість платежів у них часто нижчі, ніж у банків. Пропонуємо платіжні системи в Прибалтиці, Польщі, Чехії.

Банківські рахунки за кордоном для українських компаній.

K.A.C. Group пропонує відкриття рахунків українським компаніям в зарубіжних банках. Законом України «Про валюті і валютні операції» від лютого 2019 надається право резидентам України в т.ч. і юрособам «відкривати рахунки в іноземних фінансових установах і здійснювати через такі рахунки валютні операції».

Що стосується донесення інформації про наявність рахунку в закордонному банку в ДФС і про рух коштів по такому рахунку, то діють старі Наказ МФУ №207 від 25.12.1995 (з урахуванням змін від 24.05.2017) та Постанова КМУ №419 від 28.02.2000, які регулюють ці питання.

Що дає українському експортеру наявність рахунку в закордонному банку:

  • due diligence українських компаній в зарубіжних банках за фактом виявився більш лояльним ніж в українських;
  • рахунки відкриваються в міжнародних мережевих банках, гарантовано надійних для українських клієнтів і зручних для їх зарубіжних партнерів;
  • на відміну від прибалтійських банків – наявність доларових рахунків;
  • ці банки ліпші для українських експортерів-аграріїв з точки зору використання акредитивів, банківських гарантій, інше;
  • банки розглядають можливість кредитування під зобов’язання третіх осіб з купівлі продукції. Якщо це відомі гравці на ринку (покупці), то відсотки по кредиту можуть бути вельми прийнятними;
  • наявність таких рахунків буде цікаво для формування фінансової історії і позитивного Compliance як для українського підприємства, так і його бенефіціарів;
  • також такий рахунок є досить серйозним захистом від рейдерства, вмотивованих дій ДФС, «замовлених» рішень судів та дій виконавчої служби.
Оставьте заявку и получите консультацию от нашего эксперта
Получить консультацию
Получить консультацию Заполните поля формы, и мы свяжемся с вами в ближайшее время

    Позвонить Отправить Email