Штрафні санкції за кредитами у період карантину

опубліковано: 08.07.2020

Важливо

Штрафні санкції за кредитами у період карантину не нараховуватимуться, як для фізичних осіб, так і для підприємств.

Очевидно, що період карантину не найкращим чином позначився на економічному стані підприємств та гаманцях індивідів. Однак зобов’язання, що були на себе взяті ще у докарантинну епоху потребують свого виконання, які через очевидні обставини не завжди виходить виконувати  вчасно. І тут важливий момент, адже кредитні договори містять вимоги щодо  нарахування штрафних санкцій за прострочку, які зазвичай оперативно нараховуються банком і  при внесенні клієнтом наступного платежу кошти будуть банком використані у першу чергу  для погашення заборгованості за штрафними санкціями. Таким чином,  якщо внесена клієнтом сума передбачала лише розмір чергового платежу за кредитним договором,  виникає «сніговий ком» – адже заборгованість зі сплати платежів за договором залишається і відповідно знову нараховуються штрафні санкції за прострочку.

Однак нещодавно (4 липня) набув чинності Закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19» (№691-ІХ)

На що звернути увагу:

У разі якщо таке прострочення відбулось у період карантину, що встановлений на всій території України та у 30-денний строк після завершення дії карантину, позичальник звільнений від сплати неустойки, штрафу, пені.  (Однак не звільнений від сплати інфляційних втрат за час прострочення та 3% річних від простроченої суми).

Варто розуміти, що хоча Законом передбачено звільнення від сплати штрафів позичальником, це не означає, що автоматично у разі прострочення у цей період штрафи не нарахуються, адже кредитор може по традиції здійснити таке нарахування і тому позичальнику варто проявити пильність, якщо він бажає скористатися таким правом. Із сталої практики роботи з банками пам’ятаємо, що єдиний ефективний спосіб у разі невиконання кредитором закону – похід до суду із відповідним позовом.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email