Українська історична боністика 1

опубліковано: 09.05.2023

Історія України – це не тільки війни за Незалежність, національна культура і народні традиції. Вона відобразилась також в розмаїтті фінансових документів і грошових знаках, які були у вжитку на території України. Ми зібрали невелику боністичну колекцію, що відноситься до ХХ сторіччя в регіонах від Закарпаття до Донбасу й від Полісся до Криму.

1. 100 рублів, купюри почали друкуватись з 1910 року. В народі називались «катеринки».

2. Лотерейний квиток часів Радянського Союзу. Примусово видавався на підприємствах із врахуванням в частині зарплати.

3. «Окупаційні» карбованці, які мали обіг в Україні під час Другої світової війни. Друкувались в м. Рівне.

4. Місцевий грошовий знак «гривня», випущений міським самоврядуванням м. Могилів-Подільський в 20-х роках ХХ сторіччя.

5. Розмінна поштова марка «шаг» становила 1/200 карбованця, прирівнювалась до срібної монети в готівковому обігу. Проект дизайну належить художнику-графіку Георгію Нарбуту.

6. Банкнота УНР трьома державними мовами: українською, польською, єврейською (ідиш). Це перша купюра УНР в 100 гривень. На ній вказаний 1917 рік, в обіг вона увійшла з 5 січня 1918 рок.

7. 50 гелерів, надрукованих в Чернівцях в 1919 році під час румунської окупації. Текст банкноти – німецькою мовою.

8. Облігація російської державної позики. Номінована (окрім рублів) у франках, марках, гульденах, фунтах стерлінгів і кронах.

9. Офорт-листівка художника Ніла Хацевича, виготовлена методом ксилографії (дереворит). В 1944-1952 рр. такі листівки використовувалися в якості грошових знаків УПА.

10. «Добродійний» шилінг канадійської української громади. Використовувався як обмінний на гроші купон на добродійних заходах.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email