- 19.02.2025Огляд перших змін до законодавства Британії про компанії відповідно до Закону про економічні злочини та корпоративну прозорість
- 14.02.2025Перелік офшорних зон, затверджений урядом України для цілей звітування з питань трансфертного ціноутворенняМіністерство фінансів нагадує оновлений перелік держав (територій), віднесених до офшорних зон, який застосовується з 1 січня 2025 року та затверджений Постановою № 1505 Кабміну. Перелік держав для цілей трансфертного ціноутворення складається на основі наступних критеріїв: – держави (території), включені до переліку офшорних зон, затвердженого Кабінетом Міністрів України; – держави (території), включені до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації FATF; – держави (території), компетентні органи яких за результатами двох послідовних звітних (податкових) періодів (років) не забезпечують своєчасного та повного обміну податковою та фінансовою інформацією (зокрема інформацією щодо кінцевого бенефіціарного власника) на запити ДПС. Оновлений перелік офшорних зон є наступним: Американське Самоа Ангілья Князівство Андорра Антигуа і Барбуда Аруба Співдружність Багамських Островів Барбадос Беліз Бермудські Острови Британські Віргінські Острови Республіка Вануату Віргінські Острови Сполучених Штатів Америки Гернсі Гібралтар Гренада Гуам Джерсі Співдружність Домініки Ісламська Республіка Іран Кайманові Острови Корейська Народно-Демократична Республіка Острови Кука Республіка Ліберія Мальдівська Республіка Республіка Маршаллові Острови Острів Мен Князівство Монако Монтсеррат Республіка Союзу М’янма Республіка Намібія Республіка Науру Нідерландські Антильські Острови Ніуе Олдерні Республіка Палау Республіка Панама Пуерто-Ріко Незалежна Держава Самоа Республіка Сейшельські Острови Сент-Вінсент і Гренадіни Сент-Кітс і Невіс Сент-Люсія Сінт-Мартен (Нідерландська частина) Острови Теркс і Кайкос Республіка Тринідад і Тобаго Республіка Фіджі Постанова № 1505 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1505-2024-%D0%BF#n9
- 12.02.2025Кредитні історії хочуть переписати по-новому: що злякало депутатів
- 07.02.2025Кіпр вводить заборону на проведення готівкових операцій на суму понад 10 тисяч євро
- 05.02.2025Огляд оновленого Закону про компанії Белізу 2022 року
Кіпр вводить заборону на проведення готівкових операцій на суму понад 10 тисяч євро
5 грудня 2024 року Палата представників Кіпру прийняла законопроєкт, який забороняє операції на суму понад 10 000 євро (або еквівалентну суму в інших валютах), які здійснюються в ліквідних активах, таких як готівка, переказні цінні папери, товари, що використовуються як високоліквідні засоби збереження вартості, і передплачені картки.
Цей захід вжито у рамках боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням терористичної діяльності. Запропоновані зміни узгоджуються з Регламентом ЄС 2024/1624 і Директивою Європейського Союзу про боротьбу з відмиванням коштів, які містять правила щодо секторів високого ризику, що включають операції з готівкою.
Ключові положення
◉ Грошові операції за товари, послуги та нерухомість обмежені вартістю 10 000 євро або еквівалентом в інших валютах. Будь-які транзакції, що перевищують цей поріг, повинні здійснюватися з використанням фінансових засобів, які можна відстежити.
◉ Готівка включає не лише фізичну валюту, але й оборотні інструменти на пред’явника, дорогоцінні товари та передплачені картки.
◉ Порушення нового закону карається санкціями, включаючи штрафи до 10% від суми транзакції. За операції з нерухомістю особам загрожує до п’яти років позбавлення волі.
◉ Тимчасове призупинення дії обмеження може бути застосовано у випадках форс-мажорних обставин, наприклад, збоїв у роботі електронних платіжних систем.
Коментарі парламенту та експертів
Законопроєкт був ініційований членом партії DISY Дімітрісом Дімітріоу, який повідомив, що він є частиною ширшої стратегії встановлення контролю над фінансовими потоками на Кіпрі, багато з яких неможливо відстежити. У законопроєкті рішуче наголошується на важливості запровадження обмеження готівкових операцій як заходу проти відмивання коштів відповідно до вимог ЄС та захисту Кіпру як безпечного фінансового центру.
Незважаючи на те, що документ був прийнятий абсолютною більшістю депутатів, щодо нього були висловлені деякі занепокоєння. Зазначали, що закон може створити проблеми для залежних від готівки секторів і малого бізнесу, які можуть стикнутися з труднощами під час переходу на цифрові платіжні системи. Деякі спеціалісти також вказують, що можуть збільшитися операційні витрати та виникнути потенційна фінансова ізоляція для осіб, які значною мірою покладаються на операції з готівкою (наприклад, тих, хто має обмежений доступ до банківських послуг).
Можна очікувати, що державі доведеться запровадити програми державної підтримки чи плани стимулювання малих підприємств, щоб відповідати новим обмеженням. Банкам, можливо, доведеться розглянути можливість розробки нових додатків для мобільного банкінгу. Нові правила також вплинуть на ріелторські компанії та консультантів, оскільки для них діятимуть суворіші правила ведення обліку.
Очікується, що законопроект набуде чинності після його публікації в офіційному віснику Республіки.
- Медіа (79)
- Новини (151)
- Події (21)
- Українська боністика (4)