- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
Відповідно до кінцевого терміну подання звітності про кінцевих бенефіціарних власників компаній згідно Закону про корпоративну прозорість (Corporate Transparency Act – CTA), K.A.C. Group нагадує своїм клієнтам, які володіють компаніями в США, створеними до 1 січня 2024 року, про зобов’язання підготувати та подати таку звітність до 1 січня 2025 року. До вашої компанії може застосовуватися й інший дедлайн – докладніше про це в нашому матеріалі.
Що таке CTA?
У 2020 році Конгрес ухвалив Закон про корпоративну прозорість та його імплементаційні положення, які набули чинності 1 січня 2024 року. У його положеннях зазначено, що до компаній, які ведуть бізнес у Сполучених Штатах, поширюються нові вимоги до звітності в рамках національної політики щодо досягнення прозорості інформації про бенефіціарних власників, виявлення та боротьби з відмиванням грошей і доходів від тероризму та з інших незаконних джерел.
Відповідно до Закону, компанії повинні повідомляти інформацію про своїх бенефіціарних власників до Організації по боротьбі з фінансовими злочинами («FinCEN») Міністерства фінансів США, яка діє як виконавчий орган з імплементації CTA.
Звітні та звільнені від звітування суб’єкти
CTA передбачає два типи звітних суб’єктів:
1) національна звітна компанія: корпорація, товариство з обмеженою відповідальністю, партнерство або інші подібні організації, створені шляхом подання документа до державного секретаря чи подібного посадовця штату чи індіанського племені США;
2) іноземна звітна компанія: корпорація, компанія з обмеженою відповідальністю або інша подібна організація, створена згідно з іноземним законодавством, яка отримала право вести бізнес у Сполучених Штатах шляхом подання документа до державного секретаря чи подібного посадовця штату чи індіанського племені США.
Трасти не створюються шляхом подачі документа до державного секретаря чи подібного посадовця, тому ці положення на них не поширюються.
Деякі типи суб’єктів господарювання виключені з обов’язку звітувати про бенефіціарних власників:
1) великі діючі компанії з такими характеристиками: понад 20 штатних працівників у США, дійсна присутність із фізичним офісом у Сполучених Штатах, подача декларації про сплату федерального податку на прибуток США або інформаційної декларації за попередній рік із валовим обсягом продажів понад 5 мільйонів доларів США;
2) публічні компанії та інші організації, зареєстровані в Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) відповідно до Закону про цінні папери та біржі;
3) особи, зареєстровані в Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами відповідно до Закону про товарні біржі;
4) бухгалтерські фірми, зареєстровані в Раді з нагляду за бухгалтерським обліком публічних компаній;
5) банки та кредитні спілки;
6) страхові компанії та окремі страхові брокери;
7) зареєстровані інвестиційні компанії та інвестиційні радники, інші об’єднані інвестиційні механізми, якими керують інші звільнені суб’єкти господарювання;
8) суб’єкти, звільнені від оподаткування;
9) неактивні суб’єкти.
Суб’єкти господарювання, частки власності яких повністю належать або контролюються суб’єктами, звільненими від оподаткування, також звільняються.
Інформація, яку необхідно надати
Компанії повинні надати таку інформацію:
• юридична назва та альтернативні назви;
• ділова адреса або основне місцезнаходження в США;
• юрисдикція реєстрації;
• ідентифікаційний номер платника податків або, для іноземних осіб, ідентифікаційний номер платника податків, наданий іноземною юрисдикцією, із зазначенням цієї іноземної юрисдикції.
Бенефіціарні власники повинні надати таку інформацію:
• ім’я;
• дата народження;
• адреса;
• ідентифікаційний номер, орган, що видав, копія дійсного посвідчення водія США, паспорта або документа, виданого штатом, місцевою владою чи індіанським племенем; або, для іноземців, дійсний паспорт.
Найближчі кінцеві терміни
I. Для звітних компаній, створених або зареєстрованих до 1 січня 2024 року, граничний термін подання звітності – до 1 січня 2025 року.
II. Для компаній, створених або зареєстрованих 1 січня 2024 року або пізніше та 31 грудня 2024 року або раніше, кінцевий термін становить 90 днів після події, що станеться раніше:
1) отримання фактичного повідомлення про утворення або реєстрацію від державного секретаря чи подібного посадовця;
2) дата, коли державний секретар чи подібний посадовець вперше надає публічне повідомлення про створення чи реєстрацію.
III. Для компаній, створених або зареєстрованих 1 січня 2025 року або після цієї дати, кінцевий термін становитиме 30 днів після події, що станеться раніше:
1) отримання фактичного повідомлення про утворення або реєстрацію від державного секретаря чи подібного посадовця;
2) дата, коли державний секретар чи подібний посадовець вперше надає публічне повідомлення про створення чи реєстрацію.
Про будь-які зміни або оновлення інформації БВ необхідно повідомляти протягом 30 днів. Звіти про БВ подаються в режимі он-лайн за допомогою електронної системи FinCEN – BOI.
Доступ до реєстру бенефіціарних власників
Звіти про БВ не є загальнодоступними, і доступ до них мають вибрані організації:
• федеральні агентства США, які займаються національною безпекою або розвідувальною діяльністю;
• федеральні, державні, місцеві, племінні правоохоронні органи США та іноземні правоохоронні органи;
• Міністерство фінансів США;
• фінансові установи (та їхні регулятори) в процесі належної перевірки клієнта.
Штрафи за порушення
CTA передбачає цивільні покарання (штрафи до 500 доларів США за кожен день порушення) і кримінальні покарання (штраф до 10 000 доларів США, позбавлення волі на строк не більше трьох років або обидва покарання). Вони можуть бути застосовані як до компанії-порушника, так і до її керівника.
- Медіа (78)
- Новини (137)
- Події (21)
- Українська боністика (4)