Короновірус та форс-мажор.

опубліковано: 16.03.2020

З огляду на прийняті урядом, органами місцевого самоврядування обмежувальні заходи, пов’язані з поширенням COVID-19,  національні компанії масово готують політики та рішення щодо роботи та ведення бізнесу в нових умовах.

Вплив на бізнес епідемії на її можливих наслідків є очевидним, тож маємо юридичні поради щодо подальшого можливого визнання обставин форс-мажорними.

Як справедливо зазначено на сайті Торгівельно-промислової палати України, «умови договору, як правило, включають положення про форс-мажорні обставини з переліком фактів, які сторони визнають як такий, і правовими наслідками його настання.
Наявність у переліку таких подій, як «епідемії», «надзвичайна ситуація», «обмежуючі дії влади» посилює позицію, але сторона все одно повинна довести, що коронавірус або заходи для боротьби з ним вжиті на рівні державної влади, є форс-мажором.

?Надані заявником документи для засвідчення форс-мажорних обставин мають свідчити про:
– надзвичайність таких обставин;
– непередбачуваність обставин;
– невідворотність;
– причинно-наслідковий зв’язок між обставиною/подією і неможливістю виконання заявником своїх конкретних зобов’язань.»

?З огляду на специфіку форм запитів до ТПП України, подальшого доведення обставин кожного конректного випадку, радимо:
1.    Підготувати проект змін до договорів (контрактів) з контрагентами із чітким посиланням в розділі Форс-Мажорних обставин на  COVID-19. Організувати підписання.
2.    У разі виникнення обставин неможливості виконання договірних зобов’язань через епідемію або її наслідків – здійснювати дії, направлені на інформування сторони-контрагента
3.    Закріплювати докази листування, попередження сторони-контрагента належним способом (з доказами надіслання)
4.    Прийняти необхідні накази по підприємству, внести зміни до комплаєнс-політик.
5.    Подати документи на отримання довідки у ТПП України або її регіональних відділеннях.

Відповідно до Регламенту, форс-мажорні обставини засвідчуються за зверненням суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по кожному окремому договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим через наявність таких обставин.

У разі необхідності юридичної допомоги щодо підготовки документів, наказів, політик, отримання довідок – приймаємо запити на:

info@kac.com.ua
067 828 33 92

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email