- 19.02.2025Огляд перших змін до законодавства Британії про компанії відповідно до Закону про економічні злочини та корпоративну прозорість
- 14.02.2025Перелік офшорних зон, затверджений урядом України для цілей звітування з питань трансфертного ціноутворенняМіністерство фінансів нагадує оновлений перелік держав (територій), віднесених до офшорних зон, який застосовується з 1 січня 2025 року та затверджений Постановою № 1505 Кабміну. Перелік держав для цілей трансфертного ціноутворення складається на основі наступних критеріїв: – держави (території), включені до переліку офшорних зон, затвердженого Кабінетом Міністрів України; – держави (території), включені до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації FATF; – держави (території), компетентні органи яких за результатами двох послідовних звітних (податкових) періодів (років) не забезпечують своєчасного та повного обміну податковою та фінансовою інформацією (зокрема інформацією щодо кінцевого бенефіціарного власника) на запити ДПС. Оновлений перелік офшорних зон є наступним: Американське Самоа Ангілья Князівство Андорра Антигуа і Барбуда Аруба Співдружність Багамських Островів Барбадос Беліз Бермудські Острови Британські Віргінські Острови Республіка Вануату Віргінські Острови Сполучених Штатів Америки Гернсі Гібралтар Гренада Гуам Джерсі Співдружність Домініки Ісламська Республіка Іран Кайманові Острови Корейська Народно-Демократична Республіка Острови Кука Республіка Ліберія Мальдівська Республіка Республіка Маршаллові Острови Острів Мен Князівство Монако Монтсеррат Республіка Союзу М’янма Республіка Намібія Республіка Науру Нідерландські Антильські Острови Ніуе Олдерні Республіка Палау Республіка Панама Пуерто-Ріко Незалежна Держава Самоа Республіка Сейшельські Острови Сент-Вінсент і Гренадіни Сент-Кітс і Невіс Сент-Люсія Сінт-Мартен (Нідерландська частина) Острови Теркс і Кайкос Республіка Тринідад і Тобаго Республіка Фіджі Постанова № 1505 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1505-2024-%D0%BF#n9
- 12.02.2025Кредитні історії хочуть переписати по-новому: що злякало депутатів
- 07.02.2025Кіпр вводить заборону на проведення готівкових операцій на суму понад 10 тисяч євро
- 05.02.2025Огляд оновленого Закону про компанії Белізу 2022 року
Огляд перших змін до законодавства Британії про компанії відповідно до Закону про економічні злочини та корпоративну прозорість
Реєстратор компаній Британії запустив першу низку змін до процесів функціонування, додавання та зміни інформації в Реєстрі 4 березня 2024 року, як це передбачено Законом про економічну злочинність і корпоративну прозорість 2023 року. Цей Закон надає Реєстратору більше повноважень для моніторингу інформації, поданої до Реєстру. Прогнозується, що з часом нові заходи призведуть до підвищення прозорості та розміщення більш точної та надійної інформації про компанію, захисту особистої інформації від шахрайства та, як наслідок, зміцнення економіки Сполученого Королівства.
Вже внесені зміни:
1. Удосконалення даних Реєстру, що включаються до заяви про підтвердження (confirmation statement), починаючи з 5 березня 2024 року
– Юридична адреса. Компанії повинні завжди мати «належну адресу» як адресу зареєстрованого офісу.
Адреса є «належною адресою», якщо за звичайного ходу подій:
a) очікується, що документ, адресований компанії та доставлений їй особисто чи поштою, буде отриманий особою, яка діє від імені компанії;
б) доставка документів на таку адресу може бути зафіксована шляхом отримання підтвердження доставки.
Якщо адреса агента або адреса іншого стороннього постачальника використовується як адреса зареєстрованого офісу, адресна послуга, яку вони надають, має відповідати вимогам до «належної адреси».
З 4 березня 2024 року нові компанії повинні повідомляти зареєстровану електронну адресу під час реєстрації.
З 27 січня 2025 року фізичні особи можуть подати заяву на вилучення з історичних документів такої інформації: адреса зареєстрованого офісу, яка також є їхньою домашньою адресою.
– Заява про законну мету. Підписники компанії повинні підтвердити, що вони створюють компанію з законною метою. Компанія також повинна підтвердити законність запланованої майбутньої діяльності у своїй щорічній заяві про підтвердження.
Порушення цих вимог призведе до одного з наступних наслідків: фінансового штрафу, внесення запису в акаунт компанії або судового переслідування.
– Перевірка відомостей в Реєстрі. Реєстратор отримав ширші можливості для запиту та перевірки інформації, щоб гарантувати, що записи, які він зберігає, не створюють помилкового чи оманливого враження для представників громадськості. Якщо інформація виявиться неточною, неповною, неправдивою або облудною, її буде швидше виправлено або видалено.
2. Зміни до зборів Реєстратора компаній з 1 травня 2024 року
Запроваджено нові збори за різноманітні процедури, які проводить Реєстратор компаній: заснування та реєстрація компанії, перереєстрація компанії, подання заяви про підтвердження, реєстрація змін назви та статутного капіталу, добровільне виключення з реєстру, адміністративне відновлення.
Окремі пакети нових зборів були встановлені для товариств з обмеженою відповідальністю, партнерств з обмеженою відповідальністю, шотландських кваліфікаційних товариств та закордонних компаній.
Наступні майбутні зміни:
– Зміни в роботі АПКП. Авторизовані постачальники корпоративних послуг (АПКП) — це особи або організації (агенти зі створення компаній, адвокати, бухгалтери, дипломовані секретарі та спеціалісти з питань управління), які здійснюють контрольовану діяльність з боротьби з відмиванням грошей (AML).
З 25 лютого 2025 року сторонні постачальники, які здійснюватимуть перевірку особи від імені клієнтів для Реєстратора компаній, повинні будуть зареєструвати свій бізнес як АПКП. У майбутньому підприємства також повинні будуть зареєструватися, щоб мати можливість подавати документи від імені клієнтів.
– Підтвердження особи. З 25 березня 2025 року громадяни зможуть добровільно підтверджувати свою особу. Підтвердження можна буде надати безпосередньо Реєстратору копаній через GOV.UK One Login або через авторизованого постачальника корпоративних послуг (АПКП).
Перевірка особи стане обов’язковою для: нових директорів і осіб зі значним контролем (ОЗК); існуючих директорів та ОЗК; будь-якої особи, яка діє від імені компанії.
Крім того, малі та мікрокомпанії повинні будуть подавати свої звіти про прибутки та збитки. Деталі того, що ці звіти повинні включати, будуть викладені у вторинному законодавстві. Малі компанії, які не кваліфікуються як мікропідприємства, також повинні будуть подати звіт директорів.
– Приховування особистої інформації. З весни/літа 2025 року фізичні особи зможуть подати заявку на приховування наступної інформації з історичних документів:
– адреса проживання в більшості випадків, якщо вона відображається в іншому місці Реєстру,
– день народження в документах, зареєстрованих до 10 жовтня 2015 року (з 10 жовтня 2015 року публічно відображаються лише місяць і рік народження),
– підписи,
– професія.
Особи, яким загрожує фізична шкода чи насильство через те, що їхня особиста інформація знаходиться в загальнодоступному реєстрі Реєстратора компаній (наприклад, постраждалі від домашнього насильства), зможуть подати заявку на захист їхньої інформації від публічного перегляду.
– Подання звітності виключно за допомогою програмного забезпечення. Протягом 2-3 років буде встановлено обов’язок подавати звітність лише в цифровому форматі. Щоб відповідати цим змінам, усім компаніям потрібно буде знайти відповідний програмний продукт до того, як варіанти подання документів через Інтернет і паперові документи стануть недоступними. Це стосується директорів, які самостійно подають звітність, і компаній, які залучають сторонніх агентів або бухгалтерів для подання річної звітності.
Керівництво з питань Закону про економічні злочини та корпоративну прозорість 2023
- Медіа (79)
- Новини (151)
- Події (21)
- Українська боністика (4)