Рада ЄС схвалила посилення контролю над криптоактивами в рамках автоматичного обміну податковою інформацією

опубліковано: 23.05.2023

16 травня Рада з економічних і фінансових питань ЄС погодила нову Директиву Ради про внесення змін до Директиви 2011/16/ЄС про адміністративну співпрацю у сфері оподаткування для запровадження нових правил прозорості звітності про транзакції з криптовалютами (Директива DAC8).

Мета оновлення DAC8

Поправки вносять певні зміни в сферу криптоактивів для найзаможніших осіб (з великим капіталом) шляхом розширення обсягу зобов’язань з реєстрації, подачі звітності та в цілому співпраці податкових органів.

Тепер постачальники послуг криптовалютних активів повинні будуть співпрацювати з податковими органами та надавати їм відповідну звітну інформацію. Раніше через децентралізований характер криптоактивів податковим адміністраціям держав-членів було важко забезпечити дотримання податкового законодавства, тому очікується, що поправки до DAC8 допоможуть у зборі податків.

Криптоактиви, які охоплюються Директивою

Регламент MiCA («Ринки криптоактивів») визначає перелік криптоактивів, на які також поширюватиметься оновлена DAC8. Варто зазначити, що ті криптоактиви, які були випущені децентралізованим способом, а також стейблкойни, включаючи токени електронних грошей і певні незамінні токени (NFT), включені до переглянутої Директиви.

Додаткова інформація

У грудні 2022 року Комісія представила пропозицію щодо директиви Ради про внесення змін до Директиви 2011/16/ЄС про адміністративну співпрацю у сфері оподаткування (DAC8). Пропозиція має на меті розширити сферу автоматичного обміну інформацією та включити інформацію, яку повинні будуть повідомляти постачальники послуг криптоактивів про транзакції (переказ або обмін) криптоактивів та електронних грошей в процесі цифровізації економіки.

Положення DAC8 щодо процедур належної перевірки, вимог до звітності та інших правил, що застосовуються до звітності постачальників послуг криптовалютних активів, відповідають Структурі звітності про криптоактиви (CARF) та поправкам до Загального стандарту звітності (CRS), підготовленим ОЕСР.

Поточні положення щодо обміну податковою інформацією, зокрема, розширюють міжнародні рішення щодо заможних осіб, а також регулюють автоматичний обмін інформацією про дивіденди та подібні доходи, отримання яких не тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі, щоб зменшити податкові ризики ухилення від сплати податків та податкового шахрайства.

 

Прес-реліз

Проект Директиви Європейської Ради про внесення змін до Директиви 2011/16/ЄС про адміністративне співробітництво у сфері оподаткування

Читайте далі:

Європейський Парламент схвалив законодавство про криптоактиви

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email