Релокація підприємств: програма уряду

опубліковано: 31.03.2022

Під час війни державі надзвичайно важливо зберегти економіку максимально, наскільки це можливо. Саме тому надання підприємствам можливості переміщення своїх потужностей на тилові території є критично необхідним. Далі надаємо інформацію щодо урядових ініціатив з цього питання.

Кабмін та Мінекономіки України оголосили програму з тимчасового переміщення українських виробництв. Переміщення проводиться на Західну Україну.

 

  1. Як потрапити у програму та що вона передбачає

На сьогодні нормативний документ, який би регулював питання релокації підприємств, не оприлюднено, тому всю інформацію щодо цього необхідно отримувати на веб-сайті Мінекономіки (https://www.me.gov.ua/).

Заявку на переміщення можна подати за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ZAbh9DCUkTfQFhtZZM0EZhkebD_OYsVH2AtovtCPaN4/edit?usp=sharing 

Мінекономіки повідомляє, що для підприємств будуть створені умови для забезпечення:

  • Безкоштовного переїзду
  • Підбору відповідних площ для розміщення виробництва
  • Переміщення та розселення персоналу
  • Підбору працівників в місці дислокації після переїзду

 

Критеріїв для підприємств, які мають бажання провести переміщення, не встановлено. З повідомлень Мінекономіки вбачається, що для можливості переміщення за програмою підприємство має знаходитися в зоні активних бойових дій. Повідомляється також, що «програма спрямована на збереження виробничого і трудового потенціалу України і орієнтована на усі підприємства, які бажають перемістити виробництво на території Західної України».

На веб-сайті Мінекономіки 21 березня з’явилось повідомлення, що вже 40 українських підприємств переміщено із зони активних бойових дій за програмою з релокації виробничих об’єктів. З них 18 компаній відновили свою роботу на новому місці. Найближчим часом потужності ще 299 компаній буде доправлено до нового місця роботи. Зазначається, що Мінекономіки опрацювало вже 86% заявок, поданих постраждалими підприємствами (всього таких заявок – 898). В подальшому держава забезпечить перевезення обладнання та розселення працівників цих компаній.

  1. Яким чином здійснюється транспортування виробництва

Способи переміщення підприємств на тилові території:

  • залізницею, що забезпечується Укрзалізницею;
  • автомобільним транспортом, що забезпечується АТ «Укрпошта», з долученням субпідрядників.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про особливості роботи акціонерного товариства «Укрпошта» в умовах воєнного стану» від 17.03.2022 р. №305 передбачено таке:

  • до завдань АТ «Укрпошта» входить здійснення безоплатного перевезення майна вітчизняних підприємств, установ та організацій згідно з переліком, який формується Міністерством економіки і передається до Міністерства інфраструктури;.
  • АТ «Укрпошта» для виконання завдань з перевезення майна вітчизняних підприємств, установ та організацій має право залучати на договірних засадах суб’єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення, визначати тариф на такі перевезення і здійснювати оплату відповідних послуг з рахунку АТ «Укрпошта». На транспортні засоби та працівників суб’єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення і залучені АТ «Укрпошта» до виконання визначених цією постановою завдань, поширюються норми, встановлені цією постановою;
  • транспортним засобам надається право позачергового проїзду (крім автотранспортних засобів Збройних Сил, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та спеціалізованого санітарного транспорту) через блок-пости (штучні споруди), зокрема, у разі потреби – під час комендантської години, на підставі дозволу (із зазначенням номера транспортного засобу, прізвища, імені, по батькові (за наявності) водія та працівників, які супроводжують вантаж разом з водієм (у разі їх наявності), їх фотографій та номерів паспортів), виданого АТ «Укрпошта», до якого додаються маршрутний лист та товарно-транспортна накладна (у разі потреби);
  • зобов’язано мережі автозаправних комплексів, які провадять свою діяльність на території України, забезпечити заправку (відпуск пального) автотранспортних засобів, які належать або перебувають в користуванні АТ «Укрпошта», позачергово (крім автотранспортних засобів Збройних Сил, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та спеціалізованого санітарного транспорту) без обмежень за кількістю автотранспортних засобів та обсягом пального на один автотранспортний засіб на підставі дозволу (із зазначенням номера транспортного засобу, прізвища, імені, по батькові (за наявності) водія, його фотографії та номера паспорта), виданого АТ «Укрпошта».
  1. Інформація від місцевих органів влади
  • Рівненська облдержадміністрація: розпочав роботу Центр економічного розвитку та релокації бізнесу, діє гаряча лінія 0 800 332 723 та бот у телеграмі @rivnerelocation_bot.
  • Львівська облдержадміністрація: Львівська обласна військова адміністрація сприяє релокації підприємств з областей, які сьогодні знаходяться на територіях активних бойових дій.
  • Тернопільська облдержадміністрація: до Тернопільщини переїжджають підприємства з областей, де ведуться бойові дії. Тернопільська військова облдержадміністрація продовжує активні перемовини з підприємствами та пропонує локації, на базі яких можна розмістити виробництва.

Закарпатська облдержадміністрація: на Закарпатті розробили спеціальний чат-бот для комунікації з підприємцями, які мають бажання перенести виробництво у регіон

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email