Податкові зміни, що набирають чинності з 1 січня 2025 року

опубліковано: 09.01.2025

Нагадуємо про ключові зміни, передбачені оновленим Податковим кодексом з початку нового року.

1) Військовий збір

Юридичні особи та ФОПи:

Для ФОПів першої, другої та четвертої груп cтавка збору становитиме 10% (800 грн) на місяць від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок 2025 року (8000 грн).

Для платників єдиного податку третьої групи (юридичні особи та ФОПи) ставка збору становитиме 1% від свого обороту за підсумками першого кварталу 2025 року.

Фізичні особи:

Загальний річний дохід за 2024 рік оподатковуватиметься військовим збором за ставкою 1,5%.

Дохід від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна – ставка 5% з 1 грудня 2024 року.

Інші доходи (дохід від зарплати, оренди, виграшу, депозиту тощо) – ставка 5% з 1 грудня 2024 року.

 

2) ПДФО та єдиний внесок, що сплачується резидентами Дія Сіті

Доходи платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачуються на його користь резидентом Дія Сіті у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом, авторської нагороди – ставка 5%.

Єдиний внесок у розмірі мінімального страхового внеску із зазначених доходів сплачується резидентом Дія Сіті починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, в якому платником набуто статус резидента Дія Сіті.

 

3) Також з 1 січня 2025 року набули чинності зміни до Податкового кодексу з питань трансфертного ціноутворення, внесені Законом № 3813-ІХ.

Критерії пов’язаності юридичних осіб та формування переліку держав (територій), операції з резидентами яких визнаються контрольованими

держави (території), віднесені до переліку офшорних зон, затвердженого Кабінетом Міністрів України;

держави (території), віднесені до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення;

держави (території), компетентні органи яких за результатами двох послідовних звітних (податкових) періодів (років) не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією (зокрема інформацією щодо кінцевого бенефіціарного власника) на запити центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Критерії, згідно з якими операції з нерезидентами визнаються неконтрольованими

нерезидент є резидентом держави (території), з якою Україною укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, що підтверджується шляхом подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним,

нерезидент має довідку у паперовій або електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено відповідний міжнародний договір України (крім держави (території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 ПКУ), відповідно до пункту 103.5 статті 103 ПКУ.

Змінені штрафи

1. Збільшений розмір штрафу у разі неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: 100 розмірів (до змін – 50) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2. Змінений підхід у визначенні розміру штрафу в разі несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту: один розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій, але не більше суми, що дорівнює одному з двох значень, що є меншим за розміром:

– 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року,

– 0,5 відсотка суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції.

3. Зменшений розмір штрафу в разі несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: один розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, але не більше 50 розмірів (до змін – 100) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email