- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
Європейський Парламент схвалив законодавство про криптоактиви
20 квітня Європейський Парламент схвалив першу частину законодавчої бази ЄС щодо регулювання переказів криптоактивів, таких як біткойни та токени електронних грошей. В червні 2022 року Парламент і Рада погодили суть процедури переказу криптовалюти, і було встановлено, що криптовалютні транзакції, як і будь-які інші фінансові транзакції, завжди можна відстежити, а підозрілі транзакції можуть бути заблоковані.
Закон отримав назву «Цифрові фінанси: ринки криптоактивів (MiCA)» (далі — «Регламент MiCA»). Він також покриває транзакції вартістю понад 1000 євро з гаманців, розміщених на власному хостингу (за адресою гаманця криптовалютних активів приватного користувача), коли вони взаємодіють із розміщеними гаманцями, якими керують постачальники послуг криптовалютних активів. Правила не застосовуються до переказів між особами, які здійснюються без постачальника або між постачальниками, які діють від свого імені.
Сфера застосування Регламенту
Регламент зосереджується на досягненні повної прозорості та можливості відстеження переказів криптоактивів, здійснених постачальниками послуг криптоактивів, окремо від поточних процедур переказу коштів. Він встановлює правила щодо інформації про платників і одержувачів, що супроводжують перекази коштів у будь-якій валюті, а також інформацію про ініціаторів і бенефіціарів, що супроводжує перекази криптоактивів, з метою запобігання, виявлення та розслідування відмивання грошей і фінансування тероризму. Принаймні один із постачальників платіжних послуг або крипто-активів, який є стороною переказу, має бути заснований у ЄС.
Проект передбачає нові зобов’язання щодо походження переказів. Постачальник послуг, який обмінює криптоактиви від імені клієнта, повинен зареєструвати його ім’я, адресу, дату народження та номер рахунку, а також ім’я передбачуваного одержувача переказу. Постачальник послуг криптоактивів бенефіціара повинен запровадити процедури моніторингу, щоб перевірити, чи автор або бенефіціар надав свою особисту інформацію в повному обсязі.
Структура та основні визначення Регламенту
У Розділі I зазначено, що Регламент застосовуватиметься до постачальників послуг із використанням криптовалютних активів та емітентів, і встановлюються єдині вимоги щодо прозорості та розкриття інформації щодо випуску, функціонування, організації та управління постачальниками послуг криптовалютних активів, а також правила та заходи захисту прав споживачів з метою запобігти зловживанням на ринку. Він встановлює терміни та визначення згаданих криптоактивів, основними з яких є:
Криптоактив —цифрове представлення вартості або прав, які можна передавати та зберігати в електронному вигляді.
Токен із посиланням на актив — тип криптоактиву, призначений для підтримки стабільної вартості шляхом посилання на вартість кількох валют, які є законним платіжним засобом (фіатні валюти), одного або кількох товарів, або одного чи кількох криптоактивів, або комбінації таких активів.
Токен електронних грошей —засіб обміну, що підтримує стабільну вартість, з посиланням на вартість фіатної валюти, яка є законним платіжним засобом.
Токени із посиланням на актив і токени електронних грошей часто називають «стейблкойнами».
Утилітарний токен призначений для надання цифрового доступу до товару чи послуги та приймається лише емітентом цього токена.
Розділи II-IV містять правила авторизації для інших криптоактивів. Зокрема, емітент криптоактиву має бути створений у формі юридичної особи та надати «білу книгу» (довідник) із зазначенням інформації про нього, як того вимагає Регламент.
Компетентні органи
Держави-члени ЄС призначають національні компетентні органи (НКО), відповідальні за виконання функцій і обов’язків, передбачених Регламентом, про які буде повідомлено Європейській бізнес-асоціації та Європейському органу з цінних паперів і ринків. Повноваження НКО включають надання вимог до постачальників послуг та членів органів управління надавати інформацію та документи.
MiCA отримає офіцційне схвалення Радою та набуває чинності через 20 днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС. Очікується, що його реалізація почнеться наступного року.
Короткий виклад Регламенту MiCA
- Медіа (78)
- Новини (137)
- Події (21)
- Українська боністика (4)