- 30.06.2025K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій», що відбувся 20-22.06.2025
- 30.06.202518.06.2025 Верховна Рада прийняла Закон про подвійне громадянство
- 25.06.2025Кіпр подовжує термін подання корпоративних податкових декларацій до 30 листопада 2025 року
- 23.06.2025ОЕСР публікує звіт про ініціативи з цифровізації та цифрової трансформації податкового адміністрування
- 16.06.2025Швейцарія затвердила угоду CARF MCAA та список держав-партнерів для автоматичного обміну інформацією про криптоактиви
Європейський парламент узгодив механізми боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму
18 січня депутати Європейського парламенту погодили з Радою нові заходи щодо розробки інструментарію ЄС проти відмивання грошей, фінансування тероризму та ухилення від санкцій.
Парламент і Рада уклали попередню угоду щодо шостої Директиви про боротьбу з відмиванням грошей і регламент «Запобігання використанню фінансової системи для цілей відмивання грошей або фінансування тероризму» (також відомий як «єдиний звід правил ЄС»). Ці узгоджені акти впроваджують Компонент 2 пакету заходів для протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ), який фіксує набір єдиних правил щодо контролю за ПВК/ФТ у всьому ЄС. Вони застосовуватимуться банками та іншими підзвітними особами для захисту внутрішнього ринку ЄС.
Нові правила встановлюють, як отримати доступ до інформації про бенефіціарну власність, і надають більше повноважень підрозділам фінансової розвідки для аналізу та виявлення випадків відмивання грошей і фінансування тероризму, а також для призупинення підозрілих операцій. Крім того, вони містять положення, що стосуються людей з дуже високими статками.
Угода включає загальний для ЄС ліміт для підприємств на великі готівкові платежі в розмірі 10 000 євро за одну покупку та заходи щодо забезпечення дотримання цільових фінансових санкцій та механізмів, що дозволяють контролювати уникнення санкцій (операції між фізичними особами не включені в це положення).
Інші питання, охоплені пропозицією, включають: політику та процедури внутрішнього контролю, належну перевірку клієнтів, політичних діячів, політику стосовно третіх країн, зобов’язання щодо звітності та захист даних.
Проект очікує на перше читання та має бути офіційно схвалений Парламентом і Радою перед набуттям ним чинності.
- Медіа (85)
- Новини (169)
- Події (28)
- Українська боністика (4)