- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
КІК-новини: повідомлення про набуття або припинення володіння часткою у КІК
Нещодавно було проведено вельми цікавий форум Асоціацією адвокатів України за участю представників ДПС у розрізі аспектів підготовки до першого звітного періоду по контрольованим іноземним компаніям. Ми уважно послухали, тепер ділимось із вами.
Нагадуємо, що з 01.01.2022 діє правило, за яким контролери протягом 60 днів подають повідомлення про набуття або припинення володіння КІК. Основне питання, яке хвилювало нас та багатьох наших клієнтів – це те, чи існує зобов’язання подати відповідне повідомлення у разі набуття частки у КІК задовго до 01 січня 2022 року. Наразі існують окремі податкові консультації, які констатують, що обов’язок виникає, якщо у нас відповідні зміни проводились саме з 01.01.2022. Резюмуємо, що на форумі представники ДПІ підтвердили такий підхід податкових органів.
Важливим нюансом є те, що, відповідно до нововведень, фінансові установи також зобов’язані подавати повідомлення у разі, якщо вони встановлюють факти, які свідчать про володіння фізичною особою КІК. Наразі податкові органи накопичують цю інформацію, і є вірогідність, що у подальшому ДПІ будуть співставляти ці дані із деклараціями про майновий стан і доходи фізичних осіб, що мають у відповідних випадках подаватися із звітами по КІК.
Представники ДПІ констатують, що вже є фізичні особи, що не надали повідомлення про набуття частки у КІК, а ця інформація отримується з метою контролю повноти виконання податкових зобов’язань. Однак тут важливо зазначити, що у період дії воєнного стану штрафні санкції за неповідомлення про набуття чи припинення частки у КІК не застосовуються.
Цікавою є оприлюднена статистика, за якою станом на поточний період було отримано 1063 повідомлення про факти набуття чи припинення частки у КІК. Всього, за даними представників ДПІ, подали повідомлення про КІК 618 фізичних осіб.
При цьому найчастіше КІК були зареєстровані у таких юрисдикціях:
– БВО;
– Кіпр;
– Британія;
– Естонія.
- Медіа (78)
- Новини (137)
- Події (21)
- Українська боністика (4)