КІК-новини: повідомлення про набуття або припинення володіння часткою у КІК

опубліковано: 09.11.2022

Нещодавно було проведено вельми цікавий форум Асоціацією адвокатів України за участю представників ДПС у розрізі аспектів підготовки до першого звітного періоду по контрольованим іноземним компаніям. Ми уважно послухали, тепер ділимось із вами.

Нагадуємо, що з 01.01.2022 діє правило, за яким контролери протягом 60 днів подають повідомлення про набуття або припинення володіння КІК. Основне питання, яке хвилювало нас та багатьох наших клієнтів – це те, чи існує зобов’язання подати відповідне повідомлення у разі набуття частки у КІК задовго до 01 січня 2022 року. Наразі існують окремі податкові консультації, які констатують, що обов’язок виникає, якщо у нас відповідні зміни проводились саме з 01.01.2022. Резюмуємо, що на форумі представники ДПІ підтвердили такий підхід податкових органів.

Важливим нюансом є те, що, відповідно до нововведень, фінансові установи також зобов’язані подавати повідомлення у разі, якщо вони встановлюють факти, які свідчать про володіння фізичною особою КІК. Наразі податкові органи накопичують цю інформацію, і є вірогідність, що у подальшому ДПІ будуть співставляти ці дані із деклараціями про майновий стан і доходи фізичних осіб, що мають у відповідних випадках подаватися із звітами по КІК.

Представники ДПІ констатують, що вже є фізичні особи, що не надали повідомлення про набуття частки у КІК, а ця інформація отримується з метою контролю повноти виконання податкових зобов’язань. Однак тут важливо зазначити, що у період дії воєнного стану штрафні санкції за неповідомлення про набуття чи припинення частки у КІК не застосовуються.

Цікавою є оприлюднена статистика, за якою станом на поточний період було отримано 1063 повідомлення про факти набуття чи припинення частки у КІК. Всього, за даними представників ДПІ,  подали повідомлення про КІК 618 фізичних осіб.

При цьому найчастіше КІК були зареєстровані у таких юрисдикціях:

– БВО;

– Кіпр;

– Британія;

– Естонія.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email