Посилення контролю за грошовими переказами

опубліковано: 21.04.2020

Ось вже наближається 28 квітня – дата набуття чинності нового закону про фінмоніторинг і представники Фінрозвідки можуть починати розігрівати м’язи, адже новації обіцяють їм збільшення активності в цьому році.

Але розуміти суть процесів, з чим доведеться зустрітися громадянам необхідно поряд з представниками Фінрозвідки, якщо не більше, адже мова йде про контроль за грошовими потоками всього платоспроможного населення, без винятку. І в сьогодні ми розглянемо, як буде здійснюватися контроль безпосередньо за грошовими платежами.

Так, з 28 квітня встановлюються нові вимоги до переліку інформації, яка повинна подаватися про платника і одержувача при переказі грошових коштів. Зокрема, при переказі грошових коштів без відкриття рахунку на суму понад 5 000 грн., громадянам необхідно буде надати документи про себе (паспорт) – тобто пройти ідентифікацію.

На практиці, це означає, що з 28 квітня ви, наприклад, не зможете анонімно провести оплату через платіжний термінал на суму понад 5 000 грн. або при відповідному перерахування через Western Union також необхідно буде вказати про себе інформацію і надати паспорт.

У яких випадках для проведення операцій паспорт не знадобиться?

– При перекладі готівки в межах України сумою до 5 000 грн.

– При оплаті житлово-комунальних послуг, сплату податків, штрафів та інших обов’язкових платежів і зборів (незалежно від суми).

– При знятті коштів з власного рахунку.

– При переказі коштів для оплати товарів і послуг за допомогою платіжної картки (іншого платіжного засобу)

– якщо її номер супроводжує переклад (незалежно від суми). Що логічно

– адже ідентифікацію ви проходите при отриманні такої карти і при проведенні відповідного перерахування дані про переведення вже прив’язані до своїх даних.

 

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email