Оновлено перелік юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС в податкових цілях

опубліковано: 12.10.2021

У перелік юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС в податкових цілях, створений в 2017 році для сприяння ефективному управлінню в оподаткуванні та інформування держав-членів про те, які юрисдикції, що не входять в ЄС, дотримуються шкідливих податкових практик, були додані нові зміни.

У документі «Підсумки розгляду (Outcome for Proceedings)» від 5 жовтня Рада ЄС постановила виключити Ангілью, Домініку і Сейшельські острови зі списку юрисдикцій ЄС, що не співпрацюють у податкових цілях. Ці країни раніше не відповідали критеріям податкової прозорості ЄС. Щоб відповідати таким вимогам, необхідно отримати як мінімум статус «дотримується в значній мірі», визначений Глобальним форумом з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей за запитом.

Отримавши статус, ці країни були включені в документ про стан справ, який охоплює юрисдикції, які ще не дотримуються всіх міжнародних податкових стандартів, але взяли на себе зобов’язання їх впроваджувати.

До списку додали Коста-Ріку, Гонконг, Малайзію, Північну Македонію, Катар, Ямайку і Уругвай. Слід звернути увагу, що у них є крайній термін до 31 грудня 2022 року, щоб адаптувати своє законодавство до принципів справедливого оподаткування.

Австралія, Есватіні і Мальдіви завершили податкові реформи, зобов’язання по впровадженню яких вони взяли на себе, і, таким чином, були виключені з документа.

Ботсвана і Туреччина все ще очікують додаткового розгляду. У лютому 2021 року Рада звернулася до Туреччини із запитом про обов’язковий автоматичний обмін інформацією зі всіма країнами-членами, і країна знаходиться в процесі виконання цього заклику.

Поточні юрисдикції, які не співпрацюють

Наступні держави, як і раніше, віднесені до таких, які не вжили достатніх заходів для виконання своїх податкових зобов’язань.

  1. Американське Самоа

Не застосовує будь-який автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписало і не ратифікувало Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах з поправками і не зобов’язалося застосовувати мінімальні стандарти BEPS.

  1. Фіджі

Не є членом Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, не підписала і не ратифікувала Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах з поправками, має шкідливі пільгові податкові режими, не стала членом Інклюзивної групи BEPS та не реалізувала мінімальний стандарт BEPS.

  1. Гуам

Не застосовує будь-який автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписав і не ратифікував, в тому числі через юрисдикцію, від якої він залежить, Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах з поправками і не зобов’язався застосовувати мінімальні стандарти BEPS.

  1. Палау

Не застосовує будь-який автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписала і не ратифікувала Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах з поправками.

  1. Панама

Не має статусу як мінімум «дотримується в значній мірі» згідно з визначенням Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей за запитом.

  1. Самоа

Має діючий шкідливий пільговий податковий режим.

  1. Тринідад і Тобаго

Не застосовує будь-який автоматичний обмін фінансовою інформацією, не має статусу як мінімум «дотримується в значній мірі» згідно з визначенням Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей за запитом, а також не підписав і не ратифікував Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах з поправками.

  1. Віргінськіострови США

Не застосовують будь-який автоматичний обмін фінансовою інформацією, не підписали і не ратифікували, в тому числі через юрисдикцію, від якої вони залежать, Багатосторонню конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах з поправками, мають шкідливі пільгові податкові режими і не взяли на себе зобов’язання застосовувати мінімальні стандарти BEPS.

  1. Вануату

Не має статусу як мінімум «дотримується в значній мірі» згідно з визначенням Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей за запитом і сприяє створенню офшорних структур і механізмів, спрямованих на залучення прибутку, що не мають реального економічного змісту.

 

Джерела:

https://www.consilium.europa.eu/en/press/pressreleases/2021/10/05/taxationanguilladominicaandseychellesremovedfromtheeulistofnoncooperativejurisdictions/

https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-12519-2021-INIT/en/pdf

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email