Нововведення стосовно реєстрації податкових накладних

опубліковано: 03.03.2023
12 січня 2023 року Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (№ 8079).
Власне кажучи, окрім повернення обмеження щодо заборони перебування на спрощеній системі оподаткування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора), Закон містить декілька нововведень стосовно реєстрації ПН/РК.
Так, на період дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення реєстрація ПН та/або РК до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

• для ПН/РК до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

• для ПН/РК до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

• для РК, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Також протягом дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення штраф за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого вище, для реєстрації ПН та/або РК до такої податкової накладної в ЄРПН встановлюється у розмірі:

• 2 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

• 5 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

• 10 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

• 15 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

• 25 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Тобто ми бачимо, що штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК зменшено до 2-5-10-15-25% суми ПДВ замість 10-20-30-40-50% залежно від строку такого порушення.
Ще одним нововведенням, передбаченим даним законопроектом, є збільшення періоду роботи електронних сервісів ДПС з 8:00 до 20:00 (наразі вони працюють до 18:00) на період дії воєнного стану. Крім того, операційний день для реєстрації ПН та/або РК, на який припадає граничний строк реєстрації триває з 0:00 годин до 24:00 години, тобто цілодобово.
Квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації щодо ПН/РК, поданих для реєстрації в ЄРПН протягом операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації ПН та/або РК, може бути надіслана платнику податку не пізніше наступного операційного дня.
Якщо протягом наступного операційного дня після операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації ПН та/або РК, не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН/РК, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Підтвердженням продавцю про прийняття його ПН та/або РК до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається не пізніше наступного операційного дня.
Безперечно, такі зміни певною мірою полегшать ситуацію для бізнесу з реєстрацією ПН/РК, водночас вони докорінно не змінять стан речей. Для підтримки бізнесу вважається критично необхідним на період дії воєнного стану зупинення будь-якого блокування ПН/РК.
Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email