Кіпр запроваджує нові захисні заходи щодо платежів до юрисдикцій, що не співпрацюють в податкових цілях, та юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування

опубліковано: 05.05.2025

16 квітня Кіпр опублікував в Офіційній газеті Закони № 47(I)/2025 та № 48(I)/2025, які оновлюють захисні заходи щодо вихідних виплат дивідендів, відсотків та роялті до юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС у податкових цілях, або до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування (юрисдикцій «чорного списку»).

Компанія, що отримує такі платежі, пов’язана з іншою компанією через 50% прямої або непрямої власності. Низькооподатковувані юрисдикції ‒ це ті, де ставка корпоративного податку становить менше 50% від ставки корпоративного податку Кіпру (12,5%), тобто 6,25%.

Закони також охоплюють платежі, що здійснюються постійним представництвам некіпрських компаній, розташованих у не співпрацюючих або низькоподаткових юрисдикціях.

Виплати дивідендів компаніями-резидентами Кіпру зареєстрованим компаніям або компаніям-резидентам у не співпрацюючих або низькоподаткових юрисдикціях підлягають податку утримання у джерела у розмірі 17%, за винятком тих, чиї акції котируються на будь-якій визнаній фондовій біржі.

Виплати відсотків компаніями-резидентами Кіпру зареєстрованим компаніям або компаніям-резидентам у не співпрацюючих або низькоподаткових юрисдикціях підлягають податку утримання у джерела у розмірі 17%, за винятком тих, чиї акції/цінні папери котируються на будь-якій визнаній фондовій біржі. Виплати відсотків, що здійснюються компаніями-резидентами Кіпру афілійованим зареєстрованим компаніям або компаніям-резидентам, розташованих в низькоподаткових юрисдикціях, не підлягають податковому відрахуванню, за винятком цінних паперів, що котируються на будь-якій визнаній фондовій біржі.

• Компанії-резиденти Кіпру зобов’язані утримувати 10% податку на виплати роялті, що здійснюються афілійованим компаніям, які є податковими резидентами або зареєстровані в не співпрацюючих юрисдикціях. Виплати роялті, що здійснюються компаніями-резидентами Кіпру афілійованим компаніям у низькоподаткових юрисдикціях, не підлягають податковому відрахуванню.

Якщо пов’язана компанія зареєстрована в не співпрацюючій або низькоподатковій юрисдикції, але не є там податковим резидентом, застосовуються захисні заходи, якщо вона не є податковим резидентом в іншій юрисдикції, що не є не співпрацюючою або низькоподатковою.

Кіпрська компанія, яка здійснює платежі іншій організації без захисних заходів, повинна зберігати підтверджуючі документи протягом щонайменше шести років після податкового року, в якому були здійснені платежі. Закони встановлюють вимогу надавати підтверджуючі документи на запит податкових органів. Невиконання цієї вимоги призведе до штрафів: 2000 євро за затримки на 61-90 днів, 4000 євро за затримки на 91-120 днів та 10 000 євро за затримки понад 120 днів або неподання взагалі.

Якщо Кіпр має укладену податкову угоду з не співпрацюючою або низькоподатковою юрисдикцією, що не передбачає утримання податку на дивіденди, відсотки та роялті, Кіпр повинен переглянути угоду протягом трьох років.

Захисні заходи набувають чинності 16 квітня 2025 року для юрисдикцій, що не співпрацюють в податкових цілях, та 1 січня 2026 року для юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email