Європейська комісія створює Європейське агентство з нагляду за податковою сферою

опубліковано: 30.06.2021

1 червня Європейська комісія оголосила про початок роботи Європейського агентства з нагляду за податковою сферою, нового дослідницького центру, покликаного допомогти ЄС у боротьбі з податковими зловживаннями. Агентство буде підтримувати формування політики ЄС за допомогою досліджень, аналізу та обміну даними. Воно буде незалежним у проведенні розробок і бачить свою місію в інформуванні законодавців і пропозиції ініціатив щодо більш ефективної боротьби з ухиленням від сплати податків і агресивним податковим плануванням.

Агентство очолить професор Габріель Цукман, французький економіст, що спеціалізується на дослідженнях податкових притулків і корпоративних податкових притулків з акцентом на накопиченні, розподілі та оподаткуванні глобального багатства.  Базуватися воно буде в Паризькій школі економіки. Існують плани перетворити цей орган в джерело нових ідей по боротьбі з ухиленням від сплати податків і знань для тих, хто вивчає глобальне оподаткування.

На офіційному сайті Агентства описані завдання, які стоять перед організацією:

  • Проведення і поширення передових інноваційних досліджень в області оподаткування з упором на ухилення від сплати податків і шахрайство, а також на можливі рішення цих проблем;
  • Сприяння демократичному, інклюзивному та плюралістичному обговоренню оподаткування в майбутньому шляхом проведення діалогу між науковим співтовариством, громадянським суспільством і політиками в Європейському Союзі і в усьому світі;
  • Забезпечення доступу до знань про оподаткування шляхом надання широкому загалу сховища даних і результатів аналізу за темами дослідження, а також інтерактивних інструментів, розроблених Агентством.

Постійно оновлювана база даних публічного репозиторія на веб-сайті організації дозволяє ознайомитися з поточним станом досліджень у сфері ухилення від сплати податків в Європі, узагальненим у формі відповідних статей, робочих документів і звітів.

У липні 2020 року Комісія прийняла Податковий пакет в якості заходу для посилення боротьби з податковими зловживаннями. Запуск Європейського агентства з нагляду за податковою сферою – один з численних заходів, описаних в Пакеті з метою сприяння більш справедливому оподаткуванню в ЄС і за його межами. Дослідження Агентства внесуть внесок у планування Європейською комісією майбутнього оподаткування в ЄС.

План дій у сфері оподаткування, передбачений Пакетом, представляє собою набір з 25 ініціатив, які Європейська комісія буде реалізовувати в період з 2020 по 2024 рік для спрощення податкових процедур. Він передбачає наступні кроки:

  • Усунення податкових перешкод і зменшення адміністративного тягаря для підприємств на Єдиному ринку з метою підвищення конкурентоспроможності бізнесу та стимулювання економічного зростання;
  • Надання допомоги державам-членам у забезпеченні дотримання існуючих податкових правил і поліпшення дотримання податкових вимог за рахунок забезпечення податкових надходжень;
  • Ефективніше використання існуючих даних й обмін новими даними податковими органами;
  • Інформування платників податків про їхні права відповідно до законодавства ЄС, спрощення їх зобов’язань і сприяння їх дотриманню.

Перераховані ініціативи включені в комплексний європейський порядок денний на найближчі роки, спрямований на підвищення справедливості оподаткування шляхом боротьби з податковими порушеннями і недобросовісною податковою конкуренцією, а також шляхом підвищення податкової прозорості.

Джерела:

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_21_2714

https://www.taxobservatory.eu/

https://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/default/files/2020_tax_package_tax_action_plan_en.pdf

Читайте далі:

Глобальна податкова реформа – прийнята мінімальна податкова ставка

https://kac.com.ua/ua/media/globalnyj-obmen-nalogovoj-informatsiej/

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email