- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
ФАТФ прийняла поправки до Рекомендації щодо бенефіціарної власності
4 березня Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (ФАТФ) прийняла поправки до Рекомендації 24 та пояснювальної записки до неї, які вимагають від країн запобігати неправомірному використанню юридичних осіб для відмивання грошей або фінансування тероризму та забезпечувати надання достовірної, точної та своєчасної інформації щодо бенефіціарного володіння та контролю юридичних осіб.
Ці поправки є результатом дворічного розгляду попередніх стандартів ФАТФ про бенефіціарну власність юридичних осіб, спрямованих на досягнення більшої прозорості щодо кінцевої власності та контролю над юридичними особами, та зниження ризиків їх неправомірного використання. Взаємні оцінки ФАТФ показують загалом недостатній рівень ефективності боротьби з неправомірним використанням юридичних осіб для відмивання грошей та фінансування тероризму в усьому світі і що країнам необхідно робити більше зусиль для впровадження чинних стандартів.
Принципи, передбачені Рекомендацією 24
1) Багатосторонній підхід: використання комбінації різних механізмів для збирання інформації про бенефіціарну власність, щоб забезпечити своєчасний доступ до неї компетентних органів.
Країни зобов’язані забезпечити, щоб їхні компанії отримували та зберігали достовірну, точну та актуальну інформацію про свою бенефіціарну власність та своєчасно надавали таку інформацію компетентним органам.
Країнам також слід вимагати, щоб інформація про бенефіціарну власність зберігалася у державному органі або у реєстрі бенефіціарної власності. Також може застосовуватися альтернативний механізм, якщо він також забезпечує ефективний доступ компетентних органів до інформації про бенефіціарну власність.
Крім того, країнам слід застосовувати будь-які додаткові додаткові заходи, такі як зберігання інформації про бенефіціарне право власності, отриманої регульованими фінансовими установами та фахівцями, регулюючими органами або фондовими біржами.
2) Підхід, що ґрунтується на оцінці ризиків: країни повинні оцінювати та усувати ризик, пов’язаний з юридичними особами, не тільки створеними в їхніх країнах, а й особами, створеними за кордоном, які мають достатні зв’язки з відповідною країною. Зміни також уточнюють, що доступ компетентних органів до інформації має бути своєчасним та точним.
Поправки вимагають від країн забезпечити, щоб державні органи мали доступ до інформації про бенефіціарне володіння юридичних осіб у ході державних закупівель, з суворішим контролем над акціями на пред’явника та номінальними домовленостями, включаючи заборону на випуск нових акцій на пред’явника та варантів на акції на пред’явника, а також конвертацію чи заморожування існуючих.
Вплив поправок та подальші кроки
ФАТФ проаналізує практичний досвід запровадження реєстрів бенефіціарних власників з виявлення кращих практик, що застосовуються країнами в боротьбі з приховуванням бенефіціарних прав юридичних осіб. Вона також розпочне процес перегляду своєї методології оцінки цих нових зобов’язань.
Крім того, організація переглядає Рекомендацію 25 про бенефіціарне володіння юридичними утвореннями, щоб контролювати той факт, що відповідні стандарти бенефіціарного права залишаються незмінними. Зокрема, ФАТФ розпочне оцінку юрисдикцій щодо виконання переглянутих вимог, що дасть країнам час для включення відповідних положень у свої національні законодавства.
Джерело:
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)