- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
Глобальна податкова реформа – прийнята мінімальна податкова ставка
5 червня 2021 року члени G7 (до якої входять Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія і США) домовилися укласти історичну міжнародну угоду про глобальну податкову реформу, яка багато що змінить для великих міжнародних компаній і змусить їх платити свої внески.
Була прийнята глобальна мінімальна ставка, яка забезпечує сплату податків транснаціональними корпораціями. Метою глобальної мінімальної податкової ставки є зниження стимулів переміщення прибутку в юрисдикції з більш низьким рівнем оподаткування. Початкова ідея полягала в тому, щоб змусити транснаціональні корпорації платити податки в юрисдикціях, де продаються їх товари та послуги, але це виявилося непрактичним, тому фактичні пропозиції трохи відрізняються.
Пропозиції США представляють собою поправку до правил оподаткування глобального нематеріального низькоподаткового доходу (GILTI). Ці правила передбачають додатковий податок в США для американських компаній, які платять нижчу податкову ставку в інших країнах, що збільшує їх податкові зобов’язання до рівня США. GILTI також запобігає застосуванню податкових пільг проти податків США, що виникають в результаті інвестицій в юрисдикції з низькими податками.
Цей підхід відображає план «Всеохоплююча структура по боротьбі з розмиванням податкової бази і переміщенням і виведенням доходів з-під оподаткування» (BEPS), запропонований Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і G20 в якості другого компонента всеосяжної угоди для цілей мінімального глобального оподаткування в кожній юрисдикції. Правило включення доходу, запропоноване в рамках другого компонента, застосовується за принципом «зверху вниз», що означає, що воно застосовується тільки кінцевою материнською компанією транснаціональної групи і не застосовується до холдингових компаній нижчого рівня з часткою участі не менше 15% в кожній країні, де вони працюють.
Крім того, на зустрічі міністри фінансів домовилися зобов’язати свої національні компанії повідомляти про вплив своїх інвестиційних рішень на клімат і розробляти конкретні заходи щодо виявлення екологічних злочинців.
Глобальна податкова реформа
В ході зустрічі міністри фінансів погодили принципи амбітного двокомпонентного рішення для вирішення податкових проблем, що виникають в цифровій глобальній економіці.
Відповідно до першого компоненту, найбільші і найбільш прибуткові транснаціональні компанії будуть зобов’язані платити податки в країнах, де вони працюють, а не тільки там, де у них є штаб-квартири. Ця вимога буде застосовуватися до глобальних компаній з часткою прибутку не менше 10%.
В рамках другого компонента має бути введений мінімальний 15-відсотковий глобальний корпоративний податок, чинний для кожної країни.
Реформа буде додатково обговорюватися на зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків G20 в липні.
Читайте далі:
Відповідність критеріям ризиковості платника податків
Глобальний обмін податковою інформацією вже починає працювати
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)