- 08.12.2023K.A.C. Group на Forbes Tech 2023
- 30.11.2023У новому складі правління Банку Кіпру 6 громадян рф: що не так у роботі FATF
- 29.11.202321-22 листопада відбувся New Food Summit 2023
- 01.11.2023Набрав чинності Порядок надання інформації на запити органів ДПС
- 19.10.2023Європейська Рада ухвалила Директиву DAC8 для регулювання оподаткування криптоактивів
Інвестиційна няня: що потрібно для старту і в чому головна проблема проекту
Delo.ua розповідає, що зараз відомо про підготовку до запуску “няні” і чому вона не стане панацеєю для інвестиційного клімату України
До кінця лютого Кабінет Міністрів України має внести пропозиції щодо реалізації програми “Інвестиційна няня”. Принаймні таке завдання перед урядом поставив президент Володимир Зеленський. А поки що, як заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, до уряду вже звернулися українські компанії з проханням про надання такого менеджера.
Delo.ua розказує про те, що потрібно для початку роботи “інвестиційних нянь” і в чому головна проблема ефективності проекту.
У чому головна проблема
З одного боку, надання можливості для потенційного інвестора укласти угоду з урядом України має гарну можливість. З іншого, слід розуміти, що інвестиційну привабливість країни формують низку факторів, серед яких важливу роль відіграє рівень захищеності таких інвестицій, що залежить від функціонування правоохоронної та судової систем, а також темпи зростання економіки, інновації в промисловості, продуктивність праці, розвинений внутрішній ринок тощо далі пояснює партнер K.A.C. GROUP Володимир Гаркуша.
“Річний обсяг прямих іноземних інвестицій протягом останніх п’яти років не перевищує $2-3 мільярди. Щодо темпів зростання економіки, то українська економіка зростає на 2-3% на рік, тоді як зростання світової економіки становить 3,7-3,9%. “Зростання економіки країн, що розвиваються, – в середньому 4,8-5%, а окремих країн – 8-10%, – говорить він. – У звіті про Національну оцінку ризиків за 2019 рік на першому місці як пояснення падіння рівня прямих інвестицій в останні”. роки вказано високий рівень корупції”.
Виходячи з цього, наголошує експерт, можна зробити висновок, що однією з умов успішності проекту “Інвестиційна няня” є паралельна реалізація програм боротьби з корупцією та реформування судової системи.
- Медіа (75)
- Новини (117)
- Події (15)
- Українська боністика (4)