- 23.06.2025ОЕСР публікує звіт про ініціативи з цифровізації та цифрової трансформації податкового адміністрування
- 16.06.2025Швейцарія затвердила угоду CARF MCAA та список держав-партнерів для автоматичного обміну інформацією про криптоактиви
- 11.06.2025Як уряд змінює правила фінансового контролю: що важливо знати українцям
- 09.06.2025В другій декаді червня Європарламент може підтримати внесення росії в «сірий список» FATF
- 04.06.2025Естонія розглядає підвищення ставок податку на доходи від бізнесу, безпеку та прибуток підприємств
Ірландія запускає програму допомоги «інвесторам-янголам» для стартапів
3 березня міністр фінансів Ірландії Пашал Донохоу повідомив про початок дії заходу підтримки для інвестицій в інноваційні підприємства (Angel Investor Relief). Він передбачає пільги з податку на приріст капіталу для осіб, які інвестують в інноваційні малі і середні підприємства, щоб зробити Ірландію більш привабливою юрисдикцією для «інвесторів-янголів» (неформальних інвесторів). Ця форма державної допомоги діятиме відповідно до Загального регламенту про групові виключення (General Block Exemption Regulation, GBER) і Закону про фінанси 2023 року.
Підтримка допоможе новим інноваційним компаніям в пошуках фінансування і заохотить інвесторів набувати акції в цих інноваційних компаніях. Підтримка пропонує знижену ставку податку на приріст капіталу у розмірі 16% для індивідуальних інвесторів або 18% у випадку інвестиції через кваліфіковане партнерство при продажу цієї інвестиції третій стороні (порівняно із загальною ставкою 33%). Знижена ставка податку на приріст капіталу доступна для прибутку, що не перевищує подвійної вартості початкових інвестицій інвестора.
Компанія може подати заявку до податкової та митної служби Ірландії для отримання кваліфікаційних сертифікатів, у тому числі сертифіката комерційних інновацій.
Щоб мати право на пільгу, необхідно відповідати таким критеріям:
– Об’єктами інвестицій мають бути інноваційні стартапи (менше 5 років) та МСП за організаційною формою (до 250 співробітників; річний оборот не перевищує 50 мільйонів євро).
– Акції утримувалися щонайменше три роки з дати інвестування.
– Повністю оплачені щойно випущені акції досягають щонайменше 10 тисяч євро.
– Акції складають 5%-49% простих акцій.
- Медіа (85)
- Новини (167)
- Події (27)
- Українська боністика (4)