- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
- 19.11.2024Податковий автообмін: хто потрапив на гачок ДПС та чому там засекретили отримані дані
- 15.11.2024Податкове управління Британії опублікувало нове керівництво щодо обчислень, пов’язаних з патентною скринькою
Зміни щодо РРО з 1 січня 2022 року
З 1 січня 2022 року в Україні набувають чинності важливі зміни стосовно реєстраторів розрахункових операцій, які стосуються фізосіб-підприємців (ФОП). Так, платники єдиного податку ІІ-ІV груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні обов’язково встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) та видавати своїм клієнтам чеки.
До вищезазначеної дати, незалежно від обраного виду діяльності, РРО або ПРРО уже почали застосовувати ФОП ІІ-ІV груп, які реалізують: технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту; лікарські засоби, вироби медичного призначення та платні послуги у сфері охорони здоров’я; ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Варто зазначити, що, відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, РРО або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку І групи. Тобто, платники єдиного податку І групи, які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках, залишаються з 2022 року повністю захищеними від використання РРО/ПРРО.
Що стосується ФОП, які не належать до спрощеної системи, то, як вказують у ДПС, такий реєстратор має бути у всіх ФОП, які проводять розрахункові операції. В той же час, обов’язкова наявність подібних розрахункових систем залежить від моделі бізнесу. Так, якщо це B2B, відповідно, працюють компанії з тими самими ФОП та юридичними особами, тому всі їхні розрахункові операції проводяться за допомогою банків. Отже, РРО з високою ймовірністю їм не знадобиться. Якщо ж модель бізнесу B2C, тобто угоди здійснюються переважно з роздрібної торгівлі, то РРО знадобляться.
Щодо відповідальності за недотримання вимог до застосування РРО, з 1 січня 2022 року до підприємців, в ході перевірок яких буде встановлено проведення операцій без використання РРО, відповідальність буде застосовуватися в таких розмірах:
- 100% вартості товарів (робіт, послуг) ?у разі першого порушення;
- 150% вартості товарів (робіт, послуг) ? за кожне повторне порушення.
У зв’язку з цим підприємцям, які є платниками єдиного податку ІІ-ІV груп, доцільно звернути увагу на необхідності завчасної реєстрації реєстраторів розрахункових операцій чи програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.
- Медіа (78)
- Новини (135)
- Події (21)
- Українська боністика (4)