Як працюватиме український бізнес в умовах MLI

опубліковано: 05.12.2019

Як працюватиме український бізнес в умовах MLI

З 1.12.2019 року в Україні запрацювала Багатостороння конвенція щодо імплементації заходів, пов’язаних з угодою про уникнення подвійного оподаткування для запобігання розмиванню оподатковуваної бази та перенесенню прибутку (далі – MLI). Основна мета якої передбачає протидію розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування, що тягне за собою внесення значних змін до чинних угод про уникнення подвійного оподаткування (далі – Угода), підписаних Україною.
Внесення змін в окрему Угоду можливо за умови, якщо обидві сторони такої Угоди підписали та ратифікували MLI.
Важливою передумовою для застосування MLI до окремої Угоди є включення цієї Угоди обома країнами-підписантами до переліку країн, на які поширюється дія MLI. Україна поширила дію MLI на всі свої Угоди, проте не всі країни поширили дію MLI на Угоди з Україною.

Наприклад, Угода між Україною та Швейцарією – обидві країни підписали MLI. Україна включила Угоду з Швейцарією, до переліку Угод на які поширюється MLI, а Швейцарія – ні. Отже, ця Угода не буде змінена. Аналогічна ситуація з рядом інших країн (Нідерланди, Австрія, Норвегія).

MLI надає можливість своїм підписантам обирати правила, які будуть застосовуватися країною до їхніх Угод. Так, Україна для себе обрала не всі правила, які пропонуються, а лише наступні:
• контроль мети податкової угоди (стаття 7 Конвенції);
• правило 365 днів для прибутку від відчуження акцій/корпоративних прав (стаття 9 Конвенції);
• правило проти уникнення від сплати податків для постійних представництв з третіх юрисдикцій (стаття 10 Конвенції);
• регулювання статусу «постійного представництва» (стаття 12, 13 Конвенції);
• удосконалення механізму вирішення спорів щодо застосування Угоди (стаття 16 Конвенції).

Проте, звертаємо увагу, що нові правила будуть застосовуватися до конкретної Угоди тільки за умови, що інша країна – підписант Угоди також обрала ці правила.

Отже, поки друга сторона Угоди зі свого боку не внесе Україну до списку країн на які поширюється дія MLI з такими ж правилами які діють в Україні, то Угода не буде змінена, отже, діятиме «старий формат» Угоди.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email