Між Швейцарією і Кіпром підписано протокол до угоди про уникнення подвійного оподаткування

опубліковано: 24.07.2020

20 липня (в цей понеділок) між Швейцарією та Кіпром підписано Протокол про внесення правок до Угоди про уникнення подвійного оподаткування та протидію ухиленню від сплати податків.

Нагадуємо, що відповідна Угода між країнами діє з 2019 року і охоплює практично всі сфери діяльності кіпрських резидентів. А саме, його дія поширюється на всі види прибуткових податків і зборів, включаючи податок на дохід від приросту капіталу і від продажу власності. Наприклад, дохід від продажу нерухомості, згідно з умовами Угоди, підлягає оподаткуванню в країні її фактичного розташування. На даний момент, Кіпр підписав Угоди про уникнення подвійного оподаткування з 66 країнами, серед яких Андорра, Швеція, Джерсі, Угорщина, Мальта, Гернсі, Іспанія, Естонія та інші.

Підписаний протокол вводить мінімальні стандарти BEPS Організації Економічного співробітництва та розвитку (що стосуються двосторонніх угод, шкідливих податкових практик, звітність в розрізі країн і механізму врегулювання суперечок), що було погоджено двома сторонами. Також до Угоди включені положення про права на отримання пільг.

Міністр фінансів Кіпру, Константінос Петрідіс, який підписав цей протокол від імені Республіки Кіпр, зазначив, що умови, що забезпечують визначеність у питаннях оподаткування, сприяють залученню інвестицій, зростанню і створенню робочих місць.

Також відзначимо, що найближчим часом Кіпр, відповідно до рекомендацій ЄС, планує внести ряд змін в податкове законодавство, спрямованих на посилення протидії неналежному поводженню платників податків.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email