- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
Дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур продовжено до закінчення карантину
13 травня на позачерговому засіданні ВР було прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».
Розглянемо, на які податкові пільги для бізнесу у період карантину поширюється цей закон та дію яких заходів було продовжено з 14 травня:
1)Законом звільнено від сплати ЄСВ для підприємців (ФОП та та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність до 31 травня 2020 року.
2)Продовжено строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому уряд оголосить про закінчення дії карантину.
3)Продовжено строк ненарахування пені до останнього календарного дня місяця, в якому буде завершена дія карантину.
4)Продовжено дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок до останнього календарного дня місяця, в якому буде завершена дія карантину.
5)Продовжено строк дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків” до 2024 року. Також зменшено вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн. грн. до 200 млн. грн.
Також Законом передбачена норма, відповідно до якої, на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, які виплачуються роботодавцем. І це важливе уточнення, адже Податкові органи подекуди притримувалися іншої позиції і нараховували податок на таку допомогу
- Медіа (78)
- Новини (137)
- Події (21)
- Українська боністика (4)