Дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур продовжено до закінчення карантину

опубліковано: 15.05.2020

13 травня на позачерговому засіданні ВР було прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

 

Розглянемо, на які податкові пільги для бізнесу у період карантину поширюється цей закон та дію яких заходів було продовжено з 14 травня:

1)Законом звільнено від сплати ЄСВ для підприємців (ФОП та та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність до 31 травня 2020 року.

2)Продовжено строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому уряд оголосить про закінчення дії карантину.

3)Продовжено строк ненарахування пені до останнього календарного дня місяця, в якому буде завершена дія карантину.

4)Продовжено дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок до останнього календарного дня місяця, в якому буде завершена дія карантину.

5)Продовжено строк дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банківдо 2024 року. Також зменшено вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн. грн. до 200 млн. грн.

Також Законом передбачена норма, відповідно до якої, на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, які виплачуються роботодавцем. І це важливе уточнення, адже Податкові органи подекуди притримувалися іншої позиції і нараховували податок на таку допомогу

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email