- 17.12.2024Європейська Рада ухвалила правила щодо процедур утримання податку
- 04.12.2024Європейська рада ухвалила Імплементаційний регламент про електронне податкове звітування по країнах
- 26.11.2024Нові правила бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
- 25.11.2024Наближається кінцевий термін подання звітності про бенефіціарних власників компаній США
- 21.11.2024Європейська Рада узгодила оновлення для ПДВ в цифрову епоху
Верховна Рада розглядає закон про електронне подання інформації щодо бенефіціарів юридичних осіб
Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект № 6320 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення надання інформації для цілей фінансового моніторингу». Мета законопроекту – пришвидшити та полегшити процедуру подання даних про кінцевих бенефіціарних власників до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Оновлені процедури подачі інформації про кінцевого бенефіціарного власника були запроваджені Україною після ухвалення Верховною Радою нової редакції Закону № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Ці нововведення прийняті в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та впровадження стандартів Групи з розробки фінансових мір боротьби з відмивання грошей (FATF) в законодавство України.
Основні складові порядку повідомлення
? Юридичні особи повинні володіти інформацією про кінцевого бенефіціарного власника або його відсутність та структуру власності. Вони вносять ці дані у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
? Інформація про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності не подається при державній реєстрації юридичної особи, засновниками яких є виключно фізичні особи, які вважаються її кінцевими бенефіціарними власниками, якщо вони не подали інформацію про те, що кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи є інші особи.
? Відомості про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності мають перебувати в актуальному статусі. У разі внесення до них змін про це повідомляється протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін, а у разі виявлення помилок відкориговані відомості необхідно надати у період, що не перевищує трьох робочих днів.
? Починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів юридичні особи зобов’язані подавати дані про кінцевого бенефіціарного власника у формі щорічної заяви.
? Під час подання юридичною особою відомостей про особу, що є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, державний реєстратор здійснює перевірку відомостей, зазначених стосовно власника, використовуючи відомості Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру фізичних осіб – платників податків тощо.
? Автоматизована перевірка буде здійснюватися засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
? Передбачається можливість автоматичної звірки поданої компаніями інформації з даними державних реєстрів замість звірки паперових документів в ручному режимі. Планується скасування вимоги нотаріального засвідчення копій документів, що засвідчують особу бенефіціара.
Яку інформацію про бенефіціарного власника необхідно зазначати
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності),
- дата народження,
- країна громадянства (підданства), а в разі, якщо кінцевий бенефіціарний власник є громадянином (підданим) декількох країн, – усі країни його громадянства (підданства),
- серія (за наявності) та номер документа (документів), що посвідчує (посвідчують) особу та підтверджує (підтверджують) громадянство (підданство),
- місце проживання,
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності),
- повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником,
- характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).
Разом з тим, законопроект передбачає підготовку та затвердження відповідальним органом влади детальної методології визначення кінцевого бенефіціара для юридичних осіб та проведення відповідної роз’яснювальної роботи. Юридичні особи матимуть шість місяців для подання даних про своїх бенефіціарних власників за новими правилами (таким чином, термін в один рік, який наразі встановлено Законом № 361-IX, буде скорочено).
Джерела:
https://www.president.gov.ua/news/prezident–iniciyuvav–elektronne–podannya–kompaniyami–informa-71609
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73227
Читайте далі:
Україна затвердила Порядок попереднього узгодження трансфертного ціноутворення https://kac.com.ua/ua/novosti/ukraina-utverdila-poryadok-predvaritelnogo-soglasovaniya-transfertnogo-tsenoobrazovaniya/
Переглянуто Рекомендацію ФАТФ щодо інформації про бенефіціарне володіння https://kac.com.ua/ua/novosti/peresmotrena-rekomendatsiya-fatf-po-informatsii-o-benefitsiarnom-vladenii/
- Медіа (78)
- Новини (137)
- Події (21)
- Українська боністика (4)