- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
Щодо ведення бізнесу в умовах воєнного стану
Аграрна промисловість
Враховуючи важливість підтримання продовольчої безпеки країни, в сфері сільського господарства для забезпечення посівної кампанії 2022 року урядом було вжито наступних заходів:
- Згідно з наказом Мінагрополітики, на період воєнного стану можна не реєструвати сільгосптехніку. Це стосується, зокрема: тракторів; самохідних шасі; самохідних с/г, дорожньо-будівельних та меліоративних машин; інших с/г машин та їх складових вітчизняного й іноземного виробництва. Після припинення воєнного стану власники будуть зобов’язані зареєструвати техніку протягом 90 днів.
- Відповідно до вимог постанови КМУ від 3 березня 2022 року №194, аграрні підприємства та виробники продовольства мають подавати Мінагрополітики списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.
- Було скасовано додаткові процедури з сертифікації насіння на час воєнного стану. Так, відповідно до Наказу № 132 від 1.03.2022 року, Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції має забезпечити:
– процес безперебійної реалізації насіння та садивного матеріалу, необхідного для посіву, без додаткових процедур сертифікації;
– визнання сертифікату країни-виробника на імпортоване насіння без додаткових процедур.
В той же час Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів має визнавати іноземну сертифікацію на насіння та може інспектувати фітосанітарний стан насіння, але не застосовувати фітосанітарну експертизу.
Отже, ми бачимо, що дані заходи в першу чергу спрямовані на проведення посівної кампанії в 2022 році та мають на меті полегшення життя аграріїв в сфері техніки, робочої сили та засобів для посіву.
Обмеження експорту
Згідно з постановою уряду №207 від 5 березня, було встановлено нові правила експорту низки сільськогосподарських товарів в умовах воєнного стану.
Заборона експортувати наступні товари:
- овес;
- просо;
- гречку;
- цукор;
- сіль;
- жито;
- велику рогату худобу та яловичину.
Дозволено експортувати за умови вказаного декларативного ліцензування наступні товари:
- пшеницю і суміш пшениці та жита (меслин);
- кукурудзу;
- м’ясо курей свійських;
- яйця кур свійських;
- олію соняшникову.
Для експорту цих товарів необхідно отримати дозвіл після подачі відповідних документів (заявка на видачу безоплатної ліцензії за формою, затвердженою наказом Міністерства економіки України від 09.09.2009 № 991; лист-звернення щодо оформлення ліцензії; документ, що підтверджує поставку) до Мінекономіки, яке в свою чергу протягом доби повинно видати ліцензію на експорт.
Все інше, не зазначене в переліку, може експортуватись вільно згідно зі стандартною процедурою.
Логістика
Серед заходів, які були вжиті у сфері вантажних і залізничних перевезень, потрібно виділити наступне:
А) Було спрощено порядок перетину державного кордону для водіїв віком від 18 до 60 років. Дане рішення стосується як водіїв вантажівок, так і залізничного транспорту, які здійснюють: міжнародні вантажні перевезення; перевезення для потреб Збройних Сил України; перевезення медичних вантажів; вантажів гуманітарної допомоги. Так, для отримання відповідного рішення перевізник має звернутися з даними про водіїв або до Мінінфраструктури, або до обласних та міських військових адміністрацій.
Б) Слід зауважити, що наразі нормативно-правових актів, які змінюють порядок здійснення вантажних та залізничних перевезень, немає. Враховуючи той факт, що ситуація з транспортною інфраструктурою доволі швидко може змінюватися, рекомендуємо при плануванні та здійсненні перевезень керуватися наступними порадами:
? Звертати увагу на комендантську годину, оскільки вона часто змінюється місцевими органами;
? Щоденно слідкувати за ситуацією в транспортній інфраструктурі в країні, про яку повідомляє Мінінфраструктури, за наступним посиланням: https://www.kmu.gov.ua/tag/transport, де можна знайти інформацію, наприклад, про небезпеку тих чи інших маршрутів, про роботу пунктів видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення, про спрощення перетину кордонів для перевізників у тих чи інших країнах і т.д.;
? Слідкувати за наступними офіційними ресурсами, які повідомляють про роботу інфраструктурної галузі:
– Міністерство інфраструктури України: https://t.me/miUkraune
– Укрзалізниця: https://t.me/UkrzalInfo
– Укравтодор: https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua
– Державна служба України з безпеки на транспорті (ДСБТ): https://www.facebook.com/DSBT.UA
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)