Оголошено скасування щорічного збору для компаній на Кіпрі

опубліковано: 26.02.2024

Президент Кіпру повідомив про рішення Ради міністрів від 21 лютого скасувати щорічний збір, яким обтяжуються компанії, зареєстровані в країні. Це рішення вступить в силу протягом 2024 року та спрямоване на зміцнення статусу Кіпру як сприятливої для бізнесу юрисдикції та стимулювання економічного зростання.

Як відомо, на даний момент зареєстровані на Кіпрі компанії повинні сплачувати щорічний збір у розмірі 350 євро до Реєстру компаній; в протилежному випадку їм загрожує викреслення з реєстру. Це законодавче зобов’язання, встановлене з 2011 року, створило фінансовий тягар для бізнесу та ускладнило регуляторні умови. Велика кількість «сплячих» компаній є боржниками кіпрської казни – борг оцінюється до 30 мільйонів євро.

Скасувавши щорічний збір, Кіпр прагне оптимізувати свою нормативну базу та створити більш сприятливе середовище для підприємництва та інвестицій.  Рішення про скасування щорічного збору, як очікується, матиме позитивний вплив на кількість випадків вилучення компаній з кіпрського реєстру через несплату збору.

Для набрання чинності цього рішення очікується внесення відповідних поправок до Закону про компанії Кіпру.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email