- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
ООН публікує оновлену версію Типової податкової конвенції 2021 року
4 квітня, напередодні 24-ї сесії Комітету експертів з міжнародного співробітництва в податкових питаннях, була оприлюднена версія Типової податкової конвенції Організації Об’єднаних Націй між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, 2021 року. Це п’яте видання Типової конвенції. Найважливіші зміни, включені до версії 2021 року, стосуються проблем, озвучених країнами, що розвиваються, щодо перешкод у податкових угодах для оподаткування доходів іноземних підприємств від автоматизованих цифрових послуг та оподаткування на прибуток від непрямих переказів з офшорів, а також рекомендацій щодо застосування та тлумачення визначень окремих ключових термінів.
Основні положення оновленої версії
Цей останній перегляд Типової податкової конвенції ООН є результатом поточного процесу перегляду, спрямованого на забезпечення того, щоб зміст Типової конвенції відповідав розвитку подій у сфері оподаткування. Перегляд виявив необхідність вирішення проблем, висловлених країнами, що розвиваються, і розвинутими країнами щодо податкового режиму цифрових послуг.
З цією метою Комітет створив Підкомітет з податкових проблем, пов’язаних з цифровизацією економіки, який розробив нову статтю про доходи від автоматизованих цифрових послуг. Ця стаття 12B оновленої Податкової конвенції була прийнята Комітетом у квітні 2021 року і становить основну частину змін.
Ще однією зміною є нові пункти 6 і 7, які були додані до статті 13 («Доходи з капіталу»), щоб вирішити занепокоєння, висловлені країнами, які розвиваються, стосовно перешкод у податкових угодах з питань оподаткування доходів від прямої передачі деяких видів власності, нерозривно пов’язаних з їхньою територією, а також доходів від так званих «непрямих переказів з офшорів» у ситуаціях, коли інші положення статті 13 дозволяють оподатковувати прибуток від прямої передачі такого майна.
Інші суттєві зміни
– Зміни, що відображають результати застосування Типової конвенції до засобів колективного інвестування та пенсійних фондів.
– Зміни до статей 10, 11 і 12, що стосуються ситуації, коли посередник, який отримує платежі, передбачені цими статтями, є резидентом іншої держави.
– Скасування винятку для партнерств, який раніше містився у статті 10.
– Зміни у зв’язку з додаванням статті 12B («Дохід від автоматизованих цифрових послуг»).
Також було внесено низку змін до коментарів до статей Типової конвенції, зокрема щодо визначення постійного представництва у статті 5, поняття бенефіціарного власника у статтях 10, 11, 12, 12A та 12B, а також застосування положень Типової конвенції до засобів колективного інвестування, пенсійних фондів та інвестиційних фондів нерухомості.
Надалі за рішенням Комітету будь-які висновки щодо змін до Типової податкової конвенції ООН можуть бути представлені у вигляді звіту Комітету, який, у свою чергу, може бути використаний для наступного перегляду Типової конвенції.
Джерела:
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)