- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
Прийнято Закон про функціонування податкового режиму Дія Сіті
14 грудня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (проект № 5376), що ставить за мету сприяння формуванню конкурентної сфери для розвитку технологій та інновацій в українській економіці. Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.
Відповідно до обґрунтування авторів законопроекту, такі дії є своєчасними для держави, враховуючи швидкий темп зростання технологічної індустрії. За даними української IT-компанії N-iX, інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) займають третє місце за обсягом експорту послуг, що становить п’яту частину від всього експорту послуг України. Дохід у секторі ІКТ зростає на 26% щороку, кількість компаній у цій галузі перевищує 4000. Кількість спеціалістів, зайнятих в IT-професіях, у 2020 році досягла майже 200 тис.
Основні засади Закону стосовно оподаткування цифрової галузі
Закон передбачає низку податкових стимулів для ІТ-індустрії в Україні та вдосконалення норм оподаткування сфери цифрової економіки. Сукупність усіх цих положень утворює спеціальний правовий режим, що отримав назву «Дія Сіті» та регулюється Законом № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
Резиденти (юридичні особи, які використовують режим Дія Сіті) діляться на дві групи: перша сплачує податок на прибуток підприємств на особливих умовах (за ставкою 9%), друга застосовує чинну концепцію нарахування і сплати податку на прибуток за ставкою 18%.
Також встановлюються положення про відповідальність для юридичних осіб, що скористалися пільговим режимом, при цьому не дотримуючись критеріїв, що висуваються до резидентів Дія Сіті.
Законом запроваджується:
? спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті ? ІТ-компаній, що відповідають вимогам, передбаченим Законом № 1667-IX, та будуть включені до спеціального реєстру;
? спеціальний режим оподаткування окремих доходів працівників резидентів Дія Сіті та залучених ними гіг-спеціалістів – фахівців, які виконують роботи (надають послуги) як підрядники на підставі гіг-контрактів, укладених з резидентом Дія Сіті в якості замовника.
Податкові ставки для Дія СІті
Податком з доходів фізичних осіб за ставкою 5% оподатковуватимуться:
? заробітна плата працівників резидентів Дія Сіті;
? винагороди гіг-спеціалістів за гіг-контрактами, укладеними з резидентами Дія Сіті;
? авторські винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.
Крім того, встановлюється єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі:
? мінімального страхового внеску – для працівників резидентів Дія Сіті;
? 22% від розміру бази нарахування єдиного внеску, визначеного на основі положень гіг-контракту – для гіг-спеціалістів резидента Дія Сіті.
Починаючи з 2024 року, новостворені резиденти Дія Сіті – платники податку на особливих умовах здійснюватимуть розрахунок частки вартості майна (робіт, послуг), придбаного (придбаних) у платників єдиного податку, на підставі показників Звіту про фінансові результати за поточний річний звітний період.
Останні чинні оновлення
Після розгляду Закону у другому читанні були внесені наступні правки.
? Закон більше не передбачає обмежень щодо зарплат фахівців до 240 тис. євро на рік. Якщо спеціаліст отримує річну зарплатню більше цієї суми, весь дохід вище цього ліміту оподатковується додатковими 18% ПДФО.
? Встановлений перехідний період щодо обмеження на роботу з платниками єдиного податку: з 2024 року такі витрати не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року ? 20%.
? Компанії, які залишаються на загальній системі оподаткування (тобто 18% податку на прибуток замість 9%) та щорічний оборот яких не перевищує 40 млн. грн, можуть співпрацювати з ФОП без обмежень.
? Кабінет Міністрів має протягом трьох місяців розробити механізм компенсації коштів, виплачених платникам податку у зв’язку з реалізацією права на податкову знижку, якщо платник ПДФО сплачує податок до бюджету іншої держави.
Правовий режим Дія Сіті, відповідно до Закону № 1667-IX, гарантовано встановлюється державою терміном на 25 років. Набуття статусу резидента Дія Сіті є добровільним.
Джерела:
Законопроект № 5376
Закон № 1667-IX
Звіт N-iX «Software Development in Ukraine: 2019-2020 IT Market Report»
Веб-сайт Дія Сіті
Читайте далі:
Ухвалено проект Закону «Про публічні електронні реєстри»
Податкова амністія: як задекларувати кеш і криптовалюту
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)