Сплата ЄСВ в період дії воєнного стану

опубліковано: 26.03.2022

17.03.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX від 15.03.2021 р., яким було внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Закон передбачає наступні зміни в частині нарахування і сплати єдиного соціального внеску:

1) ФОПи, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність) мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.

Дана пільга діє з 1 березня 2022 року до припинення або скасування  воєнного стану в Україні, а також протягом 12 місяців після припинення або скасування такого воєнного стану.

При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску в складі податкової декларації не заповнюється за період,в якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

2) ФОПи 2-ї та 3-ї групи, а також юридичні особи, які належать до 3-ї групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

Вказана пільга діє під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», який складає 90 діб із дня набрання чинності Указом, тобто з 24.02.2022 р. по 25.05.2022 р.

Суми єдиного внеску, нараховані та не сплачені роботодавцями, сплачуються за рахунок державного бюджету.

3) На період дії правового режиму воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його припинення або скасування не будуть застосовуватися штрафні санкції за:

  • несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску;
  • неподання, несвоєчасне подання звітності про нарахування єдиного внеску;
  • ухилення від взяття на облік або несвоєчасне подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску;
  • неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок;
  • інші порушення, передбачені ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

4) Установлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період дії правового режиму воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його припинення або скасування.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email