- 18.04.2025Захист прав добросовісного набувача: як змінилося законодавство
- 14.04.2025НКЦПФР оприлюднила пропозиції щодо оподаткування криптоактивів
- 11.04.2025Молодші партнери K.A.C. Group провели лекції в Business Consulting Academy 2 та 10 квітня
- 07.04.2025Британія опублікувала Положення про багатонаціональний додатковий податок та внутрішній додатковий податок
- 31.03.2025Розглядається законопроєкт про звітність та оподаткування доходів, отриманих через цифрові платформи
США відмовляються від участі в глобальній податковій угоді ОЕСР
Президент США Дональд Трамп 20 січня підписав меморандум про фактичний вихід Сполучених Штатів з глобальної податкової угоди, що передбачає оподаткування оподаткування великих транснаціональних корпорацій за ставкою 15%.
В меморандумі з відповідним оголошенням повідомляється, що глобальна податкова угода «не має сили чи дії в Сполучених Штатах». На це зазначаються такі причини:
– «глобальна податкова угода ОЕСР не тільки дозволяє екстериторіальну юрисдикцію над американськими доходами, але й обмежує можливості країни запроваджувати податкову політику, яка служить інтересам американського бізнесу та працівників»;
– «через глобальну податкову угоду та іншу дискримінаційну іноземну податкову практику американські компанії можуть зіткнутися з міжнародними податковими режимами у відповідь, якщо Сполучені Штати не дотримуються цілей іноземної податкової політики».
Президент США доручив проінформувати ОЕСР, що будь-які зобов’язання, прийняті попередньою адміністрацією щодо угоди, не мають юридичної сили на території країни без рішення Конгресу. Міністр фінансів спільно з Торговим представником Сполучених Штатів мають дослідити, чи не дотримуються будь-які іноземні країни будь-якої податкової угоди зі Сполученими Штатами, або чи введені (або заплановані) ними податкові правила непропорційно впливатимуть на американські компанії, та розробити пропозиції щодо захисних заходів протягом 60 днів.
- Медіа (81)
- Новини (161)
- Події (23)
- Українська боністика (4)