Україна затвердила Порядок попереднього узгодження трансфертного ціноутворення

опубліковано: 03.11.2021

28 жовтня Кабінет міністрів України затвердив постанову «Про затвердження Порядку попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення». Відповідний Порядок має набути чинності не пізніше 1 січня 2022 року.

Договір про попереднє узгодження ціноутворення, що має односторонній, двосторонній або багатосторонній характер – це письмова угода, що укладається між великим платником податків та Державною податковою службою (ДПС) на основі принципу «витягнутої руки». Залучати до цієї процедури можна також й іноземний податковий орган, чия діяльність уповноважена міжнародним договором про уникнення подвійного оподаткування між Україною та державою, яку він представляє.

Для цілей попереднього розгляду заявник-платник податків має право звернутися до ДПС із заявою в електронній формі про попереднє узгодження ціноутворення (форма заяви включена до тексту Порядку в якості додатку). Про результати розгляду ДПС має повідомити платника протягом 60 календарних днів з дати надходження заяви.

Під час проведення процедури узгодження ціноутворення сторони проводять обговорення щодо предмета такої процедури, критеріїв визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», та мають узгодити проект договору протягом 30 днів. Строк дії договору визначається сторонами, але не може перевищувати п’ять років.

Платник податків, який уклав договір, зобов’язаний щороку подавати звіт про його виконання. Передбачена можливість подовження дії договору або його дострокового розірвання, якщо одна зі сторін не погоджується зі запропонованими змінами або якщо ДПС виявить факт недостовірності інформації, наданої платником у заяві про укладення договору чи щорічному звіті, або невідповідності дій платника умовам договору.

Джерело:

Відповідність критеріям ризиковості платника податків

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email