Відбувається підготовка ДПС до міжнародного автоматичного обміну інформацією за CRS

опубліковано: 23.08.2023

Міністерство фінансів повідомило, що завершено розробку програмного забезпечення для Державної податкової служби, яке забезпечить міжнародний автоматичний обмін інформацією за Загальним стандартом звітності (Common Reporting Standard, CRS) та стандартом Country-by-Country Reporting (CbCR) з понад 100 іноземними податковими адміністраціями.

Ініціатива реалізована завдяки співпраці Міністерства фінансів, Державної податкової служби та Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Співпраця з Проектом EU4PFM спрямована на підтримку процесу імплементації в Україні міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією з метою успішного впровадження інструментів міжнародного співробітництва в податковій сфері.

Відтепер ДПС, як компетентний орган України для цілей міжнародного автоматичного обміну, має технічну спроможність (з урахуванням норм Податкового кодексу та вимог міжнародних стандартів) розпочати перші обміни з податковими органами юрисдикцій, що є учасниками відповідних міжнародних багатосторонніх угод.

Перший обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS відбудеться у 2024 році за друге півріччя 2023 року (перший звітний період). Надалі звітним періодом вважатиметься попередній календарний рік.

Нагадуємо, що згідно з Кроком 13 Проєкту BEPS (Розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування), усі великі багатонаціональні підприємства зобов’язані підготувати звіти по країнах (Country-by-Country Reporting, CbC), які містять дані про глобальний розподіл доходу, прибутку, сплачених податків та економічної діяльності, що відбуваються між податковими юрисдикціями, у яких вони працюють. Звіт CbC надається податковим адміністраціям у цих юрисдикціях для використання у трансфертному ціноутворенні та оцінці ризиків BEPS.

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email