- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
ЄС пропонує нові правила стандартизації утримання податку у джерела
19 червня Європейська комісія запропонувала нові правила, щоб зробити процедури утримання податку в ЄС більш ефективними та безпечними для інвесторів, фінансових посередників (таких як банки) і податкових органів держав-членів. Ця ініціатива є складовою Повідомлення про оподаткування бізнесу для 21-го століття (Communication on Business Taxation for the 21st Century) та Плану дій Комісії щодо Союзу ринків капіталу на 2020 рік (2020 Action Plan on the Capital Markets Union); вона сприятиме справедливому оподаткуванню, боротьбі з податковим шахрайством та більш комфортному інвестуванню.
Податок у джерела, як правило, має сплачувати інвестор, який проживає в одній державі-члені ЄС і зобов’язаний сплачувати податок на відсотки або дивіденди, отримані в іншій державі-члені. Відповідно до угод про уникнення подвійного оподаткування, такий інвестор має право запросити відшкодування будь-якого надмірного податку, сплаченого в іншій державі-члені.
Основні кроки, запропоновані Комісією, покликані полегшити такі процедури для інвесторів, є наступними:
1. Єдиний цифровий сертифікат податкового резидента ЄС. Інвесторам із диверсифікованим портфелем у ЄС знадобиться лише один цифровий сертифікат про податкову адресу, щоб отримати кілька відшкодувань протягом одного календарного року.
2. На додачу до сертифікату, пропонуються два супутні механізми: процедура «зменшення податкового навантаження у джерела» та система «швидкого відшкодування».
Згідно з процедурою «зменшення податкового навантаження у джерела», ставка податку, що застосовується під час виплати дивідендів або відсотків, базується на застосовних правилах угоди про уникнення подвійного оподаткування.
Відповідно до процедури «швидкого відшкодування», початковий платіж здійснюється з урахуванням ставки податку, що утримується державою-членом, де виплачуються дивіденди або відсотки, але відшкодування будь-яких надмірно сплачених податків надається протягом 50 днів з дати платежу.
3. Стандартизована звітність забезпечить національні податкові адміністрації необхідними інструментами для перевірки права на застосування зниженої ставки та виявлення можливих зловживань. Уповноважені фінансові посередники будуть звітувати про виплату дивідендів або відсотків у відповідний податковий орган, щоб він міг відстежити операцію.
При цьому, великі фінансові посередники в ЄС повинні будуть приєднатися до національного реєстру сертифікованих фінансових посередників. Цей реєстр також буде відкритий для фінансових посередників, що походять не з ЄС, та менших фінансових посередників, що походять з ЄС, на добровільній основі.
Пропозиція, після її схвалення державами-членами, набере чинності з 1 січня 2027 року.
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)