ЄС розробляє керівні принципи для програм громадянства за інвестиції з метою покращення безпеки

опубліковано: 29.08.2023

Європейська комісія закликала країни, які пропонують громадянство за інвестиційними програмами, запровадити суворіші правила для сприяння підвищенню безпеки країн ЄС.

Головою відповідного наглядового комітету призначено єврокомісара з внутрішніх справ Ілву Йоганнсен. Цей орган протягом 6 місяців контролюватиме діяльність програм громадянства за інвестиції у третіх країнах.

Було повідомлено, що країни, які пропонують громадянство за інвестиції, будуть поінформовані про наступні принципи:

? Посилена належна перевірка всіх заявників, яка має проводитись авторитетними міжнародними сторонніми компаніями належної перевірки з високою репутацією, розташованими в ЄС, США та Великобританії. Вона включає в себе поглиблене вивчення досвіду, фінансових операцій і загальної надійності заявників.

? Обов’язкові співбесіди для всіх заявників на громадянство за інвестиції, які можуть проводитися особисто або через надійні цифрові онлайн-платформи. Вони необхідні для отримання більш глибокого розуміння намірів заявника та оцінки їх достовірності.

? Заборона надсилати офіційні документи про громадянство або паспорти новим громадянам через поштову скриньку після отримання громадянства. Такий спосіб транспортування документів потенційно може призвести до їх втрати, крадіжки або шахрайства. Цей принцип служить засобом захисту від неправомірного використання особистих даних. Бажано, щоб новоспечені громадяни отримували ці документи особисто.

? Збільшення інвестиційних порогів, мінімум 200 000 доларів США (на одного заявника) для заявок про інвестицію у формі пожертвування та мінімум 400 000 доларів США для заявок про інвестицію в нерухомість. Ці підвищені фінансові вимоги спрямовані на те, щоб програми громадянства залучали осіб, які можуть зробити значний економічний внесок у приймаючу країну.

? Моніторинг руху коштів відповідно до процедури протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом. Інвестиції завжди слід перераховувати безпосередньо до приймаючої країни, без зарахування на рахунки в інших країнах. Це дозволить досягти прозорості та відстежуваності коштів.

? Скасування рекламних матеріалів паспортів третіх країн, які наголошують виключно на перевагах безвізового доступу до ЄС. Цей підхід ґрунтується на міркуванні про те, що потенційні нові громадяни повинні зосередити свою увагу не лише на ідеї глобальної переваги мобільності та подібних переваг, але й подумати, як висловити зобов’язання перед приймаючою країною, пам’ятаючи при цьому про відповідальність, яку несе нове громадянство.

Комісія підкреслила, що вищезазначені принципи є вирішальними для цілісності цих програм та їх відповідності міжнародним законам і стандартам.

 

Джерело 

Будьте в курсі свіжих новин та подій!    Зателефонувати Відпривити Email