- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
ЄС ухвалив нові правила боротьби з відмиванням грошей
24 квітня Європейський парламент прийняв пакет законів, які посилюють засоби впливу ЄС для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Пакет заходів щодо (ПВК/ФТ) складається з Шостої директиви щодо боротьби з відмиванням грошей (ПВК), «єдиного зводу правил» ЄС і регламенту Управління з боротьби з відмиванням грошей (AMLA).
Нові правила гарантують, що особи з законними інтересами, включаючи журналістів, професіоналів в галузі ЗМІ, організації громадянського суспільства, компетентні органи та наглядові органи, матимуть негайний, прямий і вільний доступ до інформації про бенефіціарну власність, яка зберігається в національних реєстрах і взаємопов’язана на рівні ЄС. Реєстри зберігатимуть дані щонайменше за п’ять років.
Закони також надають підрозділам фінансової розвідки (ПФР) більше повноважень аналізувати та виявляти випадки відмивання грошей і фінансування тероризму, а також призупиняти підозрілі операції.
Нові закони передбачають посилені заходи належної перевірки особи клієнтів, після чого зобов’язані особи (наприклад, банки, менеджери активів і криптоактивів або агенти з нерухомості) повинні повідомляти про підозрілу діяльність ПФР та іншим компетентним органам.
Законодавство містить положення про посилений нагляд за надбагатими особами (загальний статок становить щонайменше 50 000 000 євро, за винятком їх основного місця проживання), загальноєвропейськиq ліміт у розмірі 10 000 євро на готівкові платежі, за винятком розрахунків між приватними особами в непрофесійній сфері, та заходи для забезпечення дотримання цільових фінансових санкцій та уникнення обходу санкцій.
Для нагляду за дотриманням нових правил щодо відмивання грошей буде створено Управління з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (AMLA). AMLA відповідатиме за безпосередній нагляд за ризиковими фінансовими установами, діючи як центр взаємодії для наглядових органів і здійснюючи посередництво у спорах між ними. AMLA також контролюватиме виконання адресних фінансових санкцій.
Закони мають бути офіційно прийняті Радою, після чого вони будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС.
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)