- 10.09.2024K.A.C. Group 25 років!
- 15.08.2024Новації податкового законодавства
- 26.07.2024Оприлюднено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу
- 03.07.2024K.A.C. Group виступила партнером фестивалю «Країна Мрій»
- 13.06.202423 травня – 6 червня відбулася мистецька виставка “Квітуча Україна” за партнерства K.A.C. Group
Європарламент схвалив впровадження суворіших правил в галузі AML
27 березня члени комітетів Європарламенту з економічних і монетарних питань та комітети з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ ухвалили оновлену позицію щодо фінансових положень політики ЄС в галузі боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Позиція оформлена у наступних документах:
1) «Єдине керівництво» («Single Rulebook») – регламент щодо проведення належної перевірки клієнтів, прозорості бенефіціарних власників і використання анонімних інструментів (криптоактивів) та краудфандингових платформ. Він також містить положення про «золоті» паспорти та візи.
2) 6-та Директива про боротьбу з відмиванням грошей, що містить національні положення щодо нагляду та підрозділів фінансової розвідки, а також щодо доступу компетентних органів до рєєстрів бенефіціарних власників та активів, що зберігаються у вільних зонах.
3) Положення про створення Європейського органу з боротьби з відмиванням грошей (AMLA), його наглядові та слідчі повноваження.
Запобігання відмиванню коштів та фінансуванню тероризму
Організації високого рівня (банки, розпорядники активів і криптоактивів, агенти з нерухомості та віртуальної нерухомості тощо) будуть зобов’язані перевіряти особу своїх клієнтів, їх власність та контролюючих осіб компанії. Вони також повинні будуть встановити детальні типи ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму у своїй сфері діяльності та передавати відповідну інформацію до центрального реєстру.
Щоб обмежити операції з готівкою та криптоактивами, депутати Європарламенту хочуть обмежити платежі, які можуть приймати особи, що надають товари чи послуги, до 7000 євро для готівкових платежів і 1000 євро для переказів криптоактивів, коли клієнта неможливо ідентифікувати.
Очікується накладання заборони на будь-які схеми отримання громадянства за інвестиціями («золоті паспорти») і запровадження контролю проти відмивання коштів шляхом отримання посвідки на проживання за інвестиції («золоті візи»).
Підрозділи фінансової розвідки
Кожна держава-член повинна створити підрозділ фінансової розвідки (ПФР) для запобігання, звітування та боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. ПФР повинні обмінюватися інформацією між собою та з компетентними органами.
Інформація про бенефіціарну власність
Національні ПФР та інші компетентні органи повинні мати доступ до інформації про бенефіціарну власність, банківські рахунки, реєстри землі чи нерухомості. Депутати пропонують, щоб країни-члени збирали інформацію про власність на такі товари, як яхти, літаки та автомобілі вартістю понад 200 000 євро, або товари, що зберігаються у вільних зонах.
Сформовано визначення бенефіціарного володіння: наявність 15% плюс однієї акції, або права голосу, або іншої прямої чи опосередкованої частки володіння, або 5% плюс однієї акції у видобувній промисловості або компанії, для якої існує більш очевидний ризик відмивання грошей або фінансування тероризму.
Реєстри бенефіціарних власників
Інформація про бенефіціарну власність, яка зберігається в національних центральних реєстрах, має бути доступною в цифровому вигляді офіційною мовою ЄС та англійською мовою і включати поточну та історичну інформацію за визначений період. Суб’єкт, відповідальний за ведення центрального реєстру, матиме право вимагати від корпоративних та юридичних осіб будь-яку інформацію, необхідну для ідентифікації та перевірки їхніх бенефіціарних власників.
Публічний доступ до інформації
Вирішено, що особи з законним інтересом, такі як журналісти, репортери, будь-які інші засоби масової інформації, організації громадянського суспільства, вищі навчальні заклади, повинні мати доступ до реєстру, включаючи взаємопов’язані центральні реєстри. Їхнє право доступу діятиме щонайменше два з половиною роки. Країни-члени автоматично продовжуватимуть доступ, але також скасовуватимуть його або призупинять у разі зловживання.
Діяльність AMLA
AMLA відстежуватиме ризики та загрози в межах і за межами ЄС і безпосередньо наглядатиме за конкретними кредитними та фінансовими установами, класифікуючи їх відповідно до рівня ризику. На початку роботи він наглядатиме за 40 організаціями з найвищим профілем залишкового ризику, присутніми принаймні у двох державах-членах. Кожна держава-член представить принаймні одну таку організацію.
Для виконання своїх обов’язків AMLA може зобов’язати компанії та фізичних осіб передавати документи та іншу інформацію, проводити візити на об’єкти з судового дозволу та накладати санкції від 500 000 до 2 мільйонів євро (0,5-1% від річного обороту), за істотні порушення – до 10 відсотків загального річного обороту за попередній господарський рік.
Депутати Європарламенту також хочуть надати AMLA повноваження посередництва між національними органами фінансового нагляду та врегулювання суперечок, нагляду та розслідування національного впровадження єдиних правил боротьби з відмиванням коштів, забезпечення посиленого нагляду за наглядовими органами в нефінансовому секторі.
Наступні кроки
Перемовини щодо прийняття нового пакету вищезазначених положень розпочнуться в квітні.
Джерела:
- Медіа (76)
- Новини (126)
- Події (20)
- Українська боністика (4)