Європейська комісія пропонує спростити правила оподаткування для транскордонних компаній

опубліковано: 27.09.2023

12 вересня Європейська комісія представила проєкт Директиви Ради щодо зменшення витрат на дотримання податкового законодавства для великих транскордонних компаній у Європейському Союзі.

Цей пакет під назвою «Бізнес у Європі: Основи оподаткування прибутку» (BEFIT) має на меті представити нові правила для підприємств і податкових органів для визначення бази оподаткування груп компаній. Це зменшить витрати на дотримання вимог великими підприємствами, які працюють у кількох державах-членах, і дозволить їм зручніше відстежувати терміни сплати податків. Простіші правила можуть зменшити витрати на дотримання податкового законодавства для підприємств, які працюють в ЄС, до 65%.

BEFIT і пакет допомоги МСП, про який ми вже розповідали, доповнюють один одного: пакет допомоги МСП має на меті запропонувати спрощення податкових умов для малих і середніх підприємств з обмеженою присутністю за кордоном, тоді як BEFIT зосереджується на великих корпоративних групах із широкою транскордонною діяльністю.

Ключові принципи

Компанії, які входять до однієї групи, розраховуватимуть свою податкову базу відповідно до загального набору податкових коригувань у своїй фінансовій звітності.

Податкові бази всіх членів групи будуть об’єднані в єдину податкову базу.

Кожен член групи BEFIT матиме відсоток сукупної податкової бази, розрахований на основі середнього оподатковуваного результату за попередні три фінансові роки.

BEFIT спростить транскордонне інвестування в ЄС, зробивши європейські підприємства більш конкурентоспроможними порівняно з іншими підприємствами у світі.

Сфера використання

Пропозиція ґрунтується на міжнародній податковій угоді ОЕСР/G20 про глобальний мінімальний рівень оподаткування та Директиві про другий компонент, ухваленій наприкінці 2022 року. Вона замінює пропозиції Комісії стосовно загальної корпоративної податкової бази та загальної консолідованої корпоративної податкової бази.

Нові правила будуть обов’язковими для груп, які працюють в ЄС і мають річний сукупний дохід не менше 750 мільйонів євро, в яких кінцева материнська компанія володіє принаймні 75% прав власності або прав, що дають право на прибуток.

Правила будуть опціональними для менших груп, в тому числі МСП, які можуть приєднатися до реформи, якщо вони складають консолідовану фінансову звітність.

Зміни щодо трансфертного ціноутворення

Пакет також містить пропозицію щодо вдосконалення правил трансфертного ціноутворення в ЄС та забезпечення єдиного підходу до трансфертного ціноутворення. Це знизить ризики судових розглядів і подвійного оподаткування, а також зменшить можливість для компаній використовувати трансфертне ціноутворення для цілей агресивного податкового планування.

Наступні кроки

Після ухвалення Радою пропозиції набудуть чинності 1 липня 2028 року (для BEFIT) і 1 січня 2026 року (для змін щодо трансфертного ціноутворення).

 

Прес-реліз

Текст проєкту Директиви Ради

Питання та відповіді про BEFIT і трансфертне ціноутворення

 

Читайте далі:

Єврокомісія запроваджує нові заходи для підтримки МСП

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email