Європейська Комісія запроваджує нові заходи для підтримки МСП

опубліковано: 15.09.2023

13 вересня Європейська комісія оголосила про серію ініціатив щодо задоволення потреб європейських малих і середніх підприємств (МСП) у формі Повідомлення про допомогу МСП, яка включає заходи для забезпечення короткострокового полегшення роботи, покращення довгостроковості та конкурентоспроможності МСП і посилення справедливості на єдиному ринку.

У рамках цих заходів Комісія представила поправки до Регламенту про прострочення платежів у комерційних операціях та Директиву, що встановлює систему оподаткування головного офісу для МСП. Вони спрямовані на покращення бізнес-середовища та підтримку розвитку МСП, щоб повністю розкрити їхній економічний потенціал.

Система оподаткування через головний офіс для МСП

Система оподаткування через головний офіс для малих і середніх підприємств надасть малим і середнім підприємствам, які працюють за кордоном через постійні представництва, можливість взаємодіяти лише з однією податковою адміністрацією (головним офісом) замість звітування в кількох податкових системах. Ця пропозиція підвищить податкову визначеність і справедливість, зменшить витрати на дотримання законодавства та викривлення на ринку, які впливають на бізнес-рішення, водночас мінімізуючи ризик подвійного та надмірного оподаткування і податкових спорів. МСП, що працюють у різних державах-членах, зможуть максимально користуватися свободою реєстрації та вільним рухом капіталу.

Загальні рекомендації щодо підтримки МСП

Повідомлення про допомогу МСП містить кілька незаконодавчих кроків, які сприятимуть зростанню МСП в ЄС:

• Удосконалення поточного нормативно-правового середовища для МСП шляхом застосування принципу «один вхід та один вихід» (цей підхід гарантує, що правове регулювання приносить переваги, є цілеспрямованим, простим у дотриманні та не створює непотрібного регуляторного обтяження), покращення тесту для МСП і послідовного врахування потреб МСП у майбутньому законодавстві ЄС, наприклад, через довший перехідний період для МСП.

• Спрощення адміністративних процедур та вимог до звітності для МСП шляхом запуску одноразової технічної системи (яка є частиною Єдиного цифрового шлюзу) до кінця 2023 року, що дозволить МСП виконувати адміністративні процедури на єдиному ринку без необхідності повторно подавати документи. Комісія спростить і оцифрує складні процедури, такі як декларації та довідки для відрядження працівників.

• Збільшення інвестицій, доступних для МСП, на додаток до понад 200 мільярдів євро, доступних в рамках різних програм фінансування ЄС, які триватимуть до 2027 року. Проста методологія допоможе МСП у звітності з питань сталого розвитку, тим самим спрощуючи доступ до сталого фінансування.

• Забезпечення кваліфікованою робочою силою для МСП, продовження підтримки навчання, що забезпечується Партнерствами великих навичок у рамках Європейського пакту про навички та іншими ініціативами підтримки, з метою забезпечити доступність відповідних навичок працівників для відповідних підприємств.

• Підтримка зростання МСП протягом життєвого циклу їхньої діяльності шляхом перегляду до кінця 2023 року поточних порогових значень МСП та розробки узгодженого визначення та адаптації певних зобов’язань для малих компаній із середньою капіталізацією для розкриття їхнього повного економічного потенціалу.

 

Прес-реліз

Питання та відповіді про Пакет допомоги МСП

Будьте в курсі свіжих новин та подій!



    Зателефонувати Відпривити Email