- 10.03.2025Легалізація криптовалют: як зміняться податкові правила для інвесторів
- 10.03.2025Лекції партнерів K.A.C. Group в Business Consulting Academy з 25 березня
- 10.03.2025Ірландія запускає програму допомоги «інвесторам-янголам» для стартапів
- 07.03.2025Кіпр працює над розробкою податкових реформ для фізичних та юридичних осіб
- 24.02.2025Естонія та Україна співпрацюватимуть над цифровізацією податкового адміністрування ДПС
Європейський Союз створить новий орган з боротьби з відмиванням грошей
13 грудня Європейська Рада та Парламент уклали тимчасову угоду про створення нового європейського органу з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (Authority for Countering Money Laundering and Financing of Terrorism, AMLA) – ключового органу процесу гармонізації пакету заходів щодо боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
Завдання та повноваження AMLA
AMLA матиме повноваження нагляду за кредитними та фінансовими підконтрольними особами (включно з постачальниками послуг криптоактивів) і працюватиме в рамках боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (ПВК/ФТ), об’єднуючи зусилля з національними наглядовими органами для забезпечення того, щоб підконтрольні організації дотримувалися зобов’язань щодо ПВК/ФТ у фінансовому секторі.
У випадках серйозних, систематичних або неодноразових порушень застосовних вимог Орган матиме повноваження накладати грошові санкції на обрані підконтрольні особи.
Наглядові групи AMLA будуть уповноважені проводити оцінки та перевірки. Перший відбір охопить до 40 груп та організацій у фінансовому секторі, які будуть перевірені. Для невідібраних підконтрольних організацій нагляд за ПВК/ФТ залишатиметься переважно на національному рівні.
Для нефінансового сектору AMLA відіграватиме допоміжну роль, проводячи перевірки та розслідуючи можливі порушення у застосуванні системи ПВК/ФТ, а також розробляючи необов’язкові рекомендації.
Попередня угода передбачає створення та управління центральною базою даних ПВК/ФТ та доручає АМБК цю процедуру.
AMLA матиме загальну раду, що складатиметься з представників наглядових органів-підрозділів фінансової розвідки з усіх держав-членів, і виконавчу раду, яка буде керівним органом AMLA, до складу якої ввійдуть голова Органу та п’ять незалежних штатних працівників. Органу буде надано повноваження вирішувати розбіжності з обов’язковою силою в контексті коледжів фінансового сектору та, в будь-якому іншому випадку, на запит органу фінансового нагляду. Місце розташування штаб-квартири наразі обговорюється.
Наступні кроки
Текст попередньої угоди буде представлено на затвердження представникам держав-членів і Європейському парламенту. У разі схвалення Рада та Парламент схвалять тексти офіційно.
Тривають переговори між Радою та Парламентом щодо положень про боротьбу з відмиванням грошей для приватного сектору та директиви щодо механізмів боротьби з відмиванням грошей.
Додаткова інформація
20 липня 2021 року Комісія представила пакет законодавчих пропозицій щодо посилення правил ЄС щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (ПВК/ФТ). Він складається з:
– постанова про створення нового органу ЄС з боротьби з відмиванням грошей (AMLA), який матиме повноваження накладати санкції та покарання;
– регламент, що змінює положення про перекази коштів, спрямований на те, щоб зробити перекази криптоактивів більш прозорими та повністю відстежуваними (затверджений в червні 2022 року);
– положення про вимоги щодо боротьби з відмиванням грошей для приватного сектору;
– директива про механізми боротьби з відмиванням грошей.
- Медіа (80)
- Новини (154)
- Події (22)
- Українська боністика (4)